reklama

Máte nedostatek soukromí? Tak si kupte vlastní plovoucí ostrov

Mít tak vlastní kousek země Foto: Mít tak vlastní kousek zeměFoto: profimedia

Sny se stávají skutečností! Je libo soukromý kousek země? Pořiďte si vlastní plovoucí ostrov, kde vás žádní sousedé nebudou rozčilovat.

Opravdu, už nejde jen o plány, ale o skutečnost. Nizozemská společnost Dutch Docklands se vrhla na vývoj soběstačných a ekologických umělých ostrovů. Po deseti letech od založení konečně přichází spolu s realitní sítí Christie, která se zaměřuje na luxusní bydlení, s reálnou nabídkou, kde si takový ostrov můžete koupit a bydlet v něm.

První seskupení neobvyklých ostrovů vzniká na Maledivách a jmenuje se Amillarah. Jako kupující si budete moci zadat parametry, které by měl právě ten váš ostrov splňovat. V nabídce jsou různé velikosti, tvary i vzhled. Maledivy však jako adresa budoucích plovoucích souostroví už teď nezůstávají samy. Další příležitost, kde si zájemci budou moci koupit svůj vlastní umělý ostrov, se už nyní rýsuje v Dubaji a v Miami.

A houpete se na vlnách Foto: A houpete se na vlnáchFoto: profimedia

Do projektu nevšedních domovů na hladině moří a oceánů se zapojila i společnost syna slavného oceánografa Jacquese-Yvese Cousteaua. Jeho potomek Jean-Michel Cousteau ji nazval Ocean Futures Society a dohlíží, aby nové plovoucí ostrovy fungovaly s co nejmenším dopadem na životní prostředí. Dokonce usiluje o to, aby byly schopné vytvářet pod hladinou nová podmořská stanoviště pro život tamních organismů.

Soukromou společnost Dutch Docklands založili v roce 2005 Paul H.T.M. van de Camp a Koen Olthuis MSc, kteří stavějí své vize na staletí prověřeném boji Holanďanů proti nevyzpytatelnému mořskému živlu. Plovoucí ostrovy jsou mimo jiné i alternativou řešení problému stále se zvyšující hladiny světových oceánů, která nižší ostrovy neúprosně centimetr po centimetru postupně zaplavuje.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Elektrickou energii systém získává ze solárních panelů a fotovoltaických energetických generátorů Foto:

Rodina žije na moři. Ovoce a zeleninu si pěstuje v plovoucích sklenících

Domov v divočině. Sousedy jsou velryby a medvědi.

Článek

Pod vilami developeři zřídí umělé korály Foto:

Za 50 milionů korun můžete mít dům s ložnicí pod vodní hladinou

U pobřeží Dubaje jedna realitní kancelář zřizuje luxusní plovoucí vily inspirované mořskými koníky.

reklama