reklama

Máte rádi kávu? Vyzdobte si s ní byt!

Různé druhy kávy - různé barvy Foto: Různé druhy kávy - různé barvyFoto: www.artideascrafts.com

Kdo by nepodlehl té úchvatné vůni pražené kávy a její slastné chuti?

A co teprve té příjemné energii, jež nám rozpumpuje krev? Jste-li příznivci černého moku, pak vězte, že káva se dá nejen pít, ale můžete si s ní pěkně pohrát a vyzdobit třeba byt. Máme pro vás pár obrazových tipů.

Kávová zrna jsou zajímavým pevným materiálem s překrásnou přírodní hnědou barvou. Můžete s nimi tedy pracovat jako s kamínky a vytvářet na pevnějších podkladech různé mozaiky a obrázky. Někdy jen stačí známé a jednoduché věci polepit zrny a vznikne nečekaný artefakt.

Můžete také vhodit kávová zrna kromě do mlýnku na kávu i do vázy nebo je rozprostřít na plošší misku. Mezi hnědá zrnka pak usaďte svíčky. Dekorace na stůl je tak hotová za pár chvil a vypadá luxusně!

Svíčky ve váze usazené na zrncích kávy navozují klid.  Foto: Svíčky ve váze usazené na zrncích kávy navozují klid. Foto: DigsDigs.com

Kávu objevili v Etiopii, záhy se však rozšířila do arabského světa. Právě kávovník arabský je dnes asi nejrozšířenější dřevina, díky níž nezůstáváme v kavárnách na suchu. Existují ale i další druhy, které jsou hojně používány do směsí i samostatně.

S kávou máme ale rovněž spojenou spoustu dalších věcí, které nám příjemné chvilky s nahořklým mokem připomínají. Proto lze využít k výzdobě i samotné šálky, konvičky apod. Třeba taková kávová konvička s pěkně vyřezanými ornamenty dokáže nádherně nahradit třeba lucernu.

A v neposlední řadě jsou tu obrázky s kávovou tematikou a jednoduché nálepky na stěny. Z vaší kuchyně nebo jídelního koutu vytvoří s nevelkou námahou malou domácí kavárnu.

Možností, jak na téma kávy tvořit pěknou domácí výzdobu, je pochopitelně víc. My budeme jen rádi, když vás naše galerie s kávovými dekoracemi bude k vaší vlastní tvorbě inspirovat.

Věděli jste, že kávovník plodí něco jako ovoce? Ano, je to tak. Až když se tyto plody zbaví dužiny, můžete vyloupnout zrna. Ta se upraží a je to. Tedy hodně zjednodušeně. Jinak dá opravdu práci se o kávovník starat a je skutečné umění kávu správně upražit a připravit.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Jednoduché, efektní. Za jedno odpoledne vyrobíte originální obraz Foto:

Pusťte jaro k sobě domů. 13 tipů na rychlé dekorace

Jaro nemusíte mít jen za okny, ale můžete ho mít přímo uprostřed pokoje.

Článek

Jablka jako okrasné květiny vytvoříte pouhým zapíchnutím špejle, která vytvoří jablečnému květu „stonek“. Dál už kytici doplníte podle vlastního uvážení. Foto:

20 tipů na báječné dekorace z jablek

Jablečné nápady, než se zakousnete...

Článek

Káva je hořké pokušení  Foto:

Káva je hořké potěšení, dobrý sluha, ale zlý pán

Mnoho lidí si bez kávy nedokáže svůj den vůbec představit. Druhů kávy je nepřeberné množství, od běžných druhů až po velmi vzácné rarity.


reklama