reklama

Matka čtyř dětí si sama postavila dům jenom díky videím z YouTube

Cara Brookins se svými dětmi postavila dům, který má 325 m² Foto: Cara Brookins se svými dětmi postavila dům, který má 325 m²Foto: Cara Brookins

Žena si prošla domácím násilím, dvěma nepovedenými manželstvími a ještě ji pronásledoval psychicky nemocný muž. Místo aby se z toho zhroutila, rozhodla se se svými čtyřmi dětmi postavit si dům. Byla to tak svým způsobem terapie, která celé rodině dodala sebevědomí.

Napadlo by vás podle fotek, že toto je dům, který si postavila sama rozvedená matka se čtyřmi dětmi podle videí na YouTube? Vždyť má 325 m², tedy pět ložnic a dokonce tři garáže. Je to neuvěřitelné, ale Cara Brookins to dokázala. Poté, co si prošla peklem, které poznamenalo i její děti, došla k závěru, že musejí podniknout něco velkého, co by rodinu zase ozdravilo. Vzhledem k tomu, že neměli dům a na nový nebyly peníze, projektem, který pomohl zahladit vzpomínky na domácí násilí, byla stavba vlastního domu. Cara si vzala půjčku 150 000 dolarů a na YouTube začala pilně studovat, jak se zdí zdi, staví dřevěné stěny, vedou vodovodní trubky, dělají překlady pro okna a dveře. Naštěstí 2 děti už byly docela velké – 17 a 15 let – a ty mladší – 11 a 2 – se prostě připojily. Rodina začala pilně shromažďovat informace v roce 2007, vlastní stavba začala pak v roce 2008, kdy všichni na stavbě makali každou volnou chvilku. Podařilo se jim vytvořit krásný dům, který zase postavil na nohy i je. Cara Brookis pak o celém příběhu napsala knihu: "Jak dům postavil rodinu".

Celá rodina pracovala po víkendech i večerech Foto: Celá rodina pracovala po víkendech i večerechFoto: Vimeo screenshot

Stavbu zjednodušilo to, že dům rodina stavěla v americkém státě Arkansas, který leží na jihu USA. I v lednu teplota dosahuje kolem +5 °C a jen výjimečně padá pod nulu. Rodina tak nemusela řešit tloušťku zdí, tedy příliš velkou tepelnou izolaci. I tak ale dům musel procházet během stavby pravidelnými kontrolami z místního stavebního úřadu a i navzdory šoku všech úředníků dům odpovídal všem předpisům. A to si vezměte, že se psal rok 2008, kdy byl YouTube v plenkách, takže na něm bylo jen pár videí, a v rodině tehdy nikdo neměl chytrý telefon s mobilními daty, aby si na stavbě v případě nutnosti přehráli potřebné video znovu.

Pracovali všichni Foto: Pracovali všichniFoto: Vimeo screenshot

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Domek stojí na kouzelném místě u jezera Foto:

Rozvedená matka tří dětí si sama postavila dům

Místo fňukání po rozvodu postavila dům. Řekla si, že mít 29 let, tři děti a být rozvedená přece nemusí znamenat konec a odhodlala se k radikální změně.

Článek

Nejprve potřebujete bagr, aby vyhloubil „základní jámu“ Foto:

Rodina si postavila podzemní dům, aby se vyhnula vysokým cenám za bydlení

Bydlení pod zemí nemusí být nutně nepohodlné. Zvlášť pokud jako dům použijete typizovaný protiatomový kryt. Stačí ho zapustit 7 metrů pod zem, zabouchnout poklop a sousedi...

Článek

Minibyt v Paříži Foto:

Dovedete si představit byt o 8 m²? V Paříži si ho můžete pronajmout

Nejmenší byt nabízený v Evropě k pronájmu je menší než vězeňská cela.

reklama