reklama

Měla plné zuby pronájmů, tak si koupila roční jízdenku a žije ve vlaku

Leonie Müllerová zkouší bydlet rok ve vlaku Foto: Leonie Müllerová zkouší bydlet rok ve vlakuFoto: Felix Mayr/Fabienne Kinzelmann/archiv Leonie Müller

Je jí 23, žije ve vlaku a má pocit, že je pořád na prázdninách.

Věčný spor dvou stran, které se navzájem potřebují: nájemníků a nájemců. Ten si prožila i Leonie Müllerová ze Stuttgartu v Německu. Až jí došla trpělivost, nájemní bydlení vzdala a nastěhovala se do vlaku. 1. května 2015 si koupila roční jízdenku Bahncard 100 a vyrazila na cestu, o které říká, že je to, jako kdyby byla pořád na prázdninách. Kočovný život chce vydržet rok. Jak si sama spočítala, při ceně roční jízdenky 4090 euro (110 430 Kč) jsou její měsíční náklady 340 euro (9202 Kč), což je o něco méně, než byl její měsíční nájem, plus by musela platit lístek na vlak, aby mohla navštívit přítele a rodinu.

Roční lístek na vlak jí stal 4090 euro Foto: Roční lístek na vlak jí stal 4090 euroFoto: Felix Mayr/Fabienne Kinzelmann/archiv Leonie Müller

Takže zatím to vypadá, že výrazně ušetří. Vzhledem k tomu, že ona studuje v Tübingen, její přítel žije v Kolíně nad Rýnem, je pro ni docela výhodné být a cestě a pendlovat mezi školou, domovem u matky a přítelem. „Normálně bychom měli vztah na dálku a viděli se jen jednou za čas, takhle se vídáme kdykoliv chceme,“ citovala ji televizní stanice SWR. Leonie si pochvaluje, že takhle může navštívit spoustu kamarádů a přátel a vidět kus Německa.

K životu toho příliš nepotřebuje, vše nutné má v jednom batohu, plus přes rameno notebook. Aby nepotřebovala mnoho věcí, kupuje si veškeré oblečení v jedné barvě – tmavě modré. Není to ovšem tak, že by Leonie žila jen ve vlaku, týdně jí to zatím vychází na cca 25 hodin, některé dny ujede i 800 km. Přitom se učí, píše referáty, čte si, poslouchá hudbu a samozřejmě kouká i z okna. Ve vlaku někdy spí i přes noc a několikrát si myla i vlasy, většinou ale spí u kamarádů a rodiny, kde má zázemí – může se umýt, vyprat si. Je otázka, jak dlouho by bez tohoto zázemí vydržela, protože přiznává, že ve vlaku pořádně neusne kvůli hluku a protože se bojí o své věci.

Leonie, studentka mediálních studií, má nyní za sebou čtyřměsíční pobyt na cestě, o které začala psát blog s názvem Wherever You Go There You Are (je v němčině) – a stala se z ní mediální hvězda. Jak píše na svém blogu, oslovila ji média ze 17 zemí včetně televize, vydavatelství, rádií – všichni jsou zvědaví, jak se jí vlastně žije.

Až její roční cesta skončí, chce se nastěhovat k příteli do Kolína nad Rýnem a o své cestě napsat knihu.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Domek stojí na kouzelném místě u jezera Foto:

Rozvedená matka tří dětí si sama postavila dům

Místo fňukání po rozvodu postavila dům.

Článek

Vše potřebné musí v zimě přivézt vlastnoručně postavená lanovka. Silnice jsou zasypané sněhem Foto:

To je bydlení! Známý snowboardista Mike Basich si sám postavil dům snů

Na vrcholu své kariéry vydělávál 170 000 dolarů ročně, což je pěkný balík. A přesto si postavil dům o 28 m².


reklama