reklama

Mladí pro mladé: Pět designérů pod 30 navrhuje pro své vrstevníky

Nejlepší je, když se designér dívá na svět stejnýma očima jako my. Mladí designéři rádi experimentují a mají hlavu plnou svěžích nápadů Foto: Nejlepší je, když se designér dívá na svět stejnýma očima jako my. Mladí designéři rádi experimentují a mají hlavu plnou svěžích nápadůFoto: iStock

Při nakupování věcí se rozhodujeme podle vzhledu, ceny a funkce. Co se ale zamyslet také nad tím, kdo je navrhuje?

Nejlepší je, když se designér dívá na svět stejnýma očima jako my. Mladí designéři rádi experimentují a mají hlavu plnou svěžích nápadů. Jak jejich tvorba vypadá? Je kreativní a zábavná! Seznamte se s talentovanými designérkami pod 30 let, které navrhují pro mladé publikum.

Karolína Stryková, 27

Je hodně roztomilá. Proto jí říkají Kája. A taky hodně schopná. Proto pořádá workshopy krasopísma Pen Pals, tvoří vlastní kolekce plakátů a spolupracuje se značkami zvučných jmen. Její prací si můžete ozdobit stěny i jídelní stůl. S nádobím z kolekce Real BreakFirst budete snídat, obědvat i večeřet a hlavně se u toho dobře bavit.

Karolína Stryková Foto: Karolína StrykováFoto: archiv TablettesIina Vuorivirta, 29

Pochází z Finska, ale miluje Japonsko. Konkrétně nadčasovost, eleganci a minimalismus zdejšího designu. I ona pracuje jako designérka pro Ikeu a spolu s Hannou se podílela na limitované kolekci PS 2017. Vzpomenete si na ni, až budete pít z barevného termohrnku, přesazovat zeleň do samozavlažovacího květináče (skvělá věc pro ty, co často cestují) nebo dekorovat květiny do vázy z recyklovaného skla.

Veronika Bratrychová, 29

Její jméno se ocitlo i v letošním speciálu magazínu Forbes “30 pod 30”, kde zaujala svou prací s přesahem do ilustrace a produktového designu. Veronika je totiž autorkou kolekce pletených dek s pohádkovými motivy, které jsou určené nejen mladému, ale dokonce tomu nejmladšímu publiku – dětem. Součástí dek je také mini knížka ilustrovaných básniček.

Veronika Bratrychová  Foto: Veronika Bratrychová Foto: archiv Široko

Michelle Carlslund, 29

Dánská ilustrátorka založila vlastní značku už během svých studií grafického designu, kdy jí bylo jen 22 let. Používá jasné barvy, ráda si hraje s ironickými prvky a teď nově experimentuje také se zlatými detaily. K plakátům navrhuje i vlastní dubové rámy a tiskne je na eco-friendly papíře.

Michelle Carlslund Foto: Michelle CarlslundFoto: michellecarlslund.com

Hanna Dalrot, 29

Talentovaná Švédka se soustředí hlavně na design textilních doplňků, v jejím portfoliu ale najdete i příbory nebo nábytek. Věc od Hanny můžete pořídit v obchodním domě Ikea, kde se podílela na aktuální kolekci PS 2017, která je navržena pro mladé kosmopolitní lidi. Inspirovaná je Asií, září barvami a pracuje s flexibilními možnostmi, jak věci používat podle svých představ. Hannin rukopis se odráží také v nové kolekci Ikea Stockholm 2017, pro kterou mimo jiné navrhla látku s motivem rozbouřeného moře.

(iri)

 

Zaujala vás práce mladých designérek? Pak vás bude bavit i bydlení v maringotce nebo nápady, jak si zařídit zahradu ve vlastním bytě:

 

Článek

Maringotka je určená k celoročnímu využití  Foto:

Vyzkoušeli jsme, jaké je to žít v maringotce, kde vám k životu nebude nic chybět

Bytová designérka Monika Lněničková hledala komfortní bydlení na víkend a tak si postavila domek na krásném místě na Šumavě. Jeho velkou výhodou je, že je mobilní.

 

Článek

Kokedamy jsou připravené ze směsi českých a japonských substrátů.   Foto:

Zařiďte si zahradu ve vašem interiéru

Mít zeleň okolo sebe a zažívat uklidňující pocit z péče o ni, už není jen výsadou vlastníků zahrad, teras a balkonů. Řešením v bytech mohou být vzdušné a levitující...

 

Článek

Jedeme směr Plzeň  Foto:

Zachovalé plzeňské interiéry od Adolfa Loose lákají turisty i milovníky designu

Plzeň láká na jedinečné komentované prohlídky Loosových interiérů. Každý z nich má svůj osobitý příběh a nabízí možnost nahlédnout do způsobu bydlení ve 30. letech 20....

 

 

Článek

Sukulenty - krásné a nenáročné  Foto:

Sukulenty zalévejte, až když poprosí o vodu. Jak to poznáte?

Nechte se inspirovat sukulenty – rostlinami, které jsou krásné, barevné a nenáročné.
reklama