reklama

Moderní dům vás uchvátí luxusním výhledem na Alpy

Dům s výhledem do ráje Foto: Dům s výhledem do rájeFoto: K¬_M Architektur

Jeden z nejmenších států Evropy se sice nemůže chlubit svou rozlohou, zato architekturou rozhodně ano!

Řeč je o Knížectví Lichtenštejnsko, které se rozkládá na pouhých 160 kilometrech čtverečních. Většinu území tvoří ničím neporušená příroda. Nejviditelnějšími znaky jsou hřebeny Alp, husté lesy a idylicky působící údolíčka, louky a pole. Sečteno a podtrženo – ideální místo pro stavbu domu s panoramatickým výhledem. Právě tak uvažovali v roce 2013 při přípravách návrhu tohoto domu s názvem Schaan Residence architekti ze studia K¬_M Architektur.

Moderní rodinný domek vyrostl na svažitém pozemku orientovaném na jižní stranu s výhledem na lichtenštejnské, švýcarské a rakouské horské vrcholky. Obec Schaan, kde se dům nachází a odkud pochází i jeho název, je největší obcí země. Na západní hranici Schaanu protéká řeka Rýn, na niž mají majitelé dvoupodlažní stavby také krásný výhled.

Dům s výhledem do ráje Foto: Dům s výhledem do rájeFoto: K¬_M Architektur

Přízemí budovy je hodně vzdušné a otevřené. Najdeme tu velkou kuchyň propojenou s obývací částí interiéru. Příjemným předělem prostoru jsou krbová kamna. Z celého spodního patra je skrze řadu francouzských oken umožněn volný přístup na rozsáhlou venkovní terasu. Její přímou a neoddělitelnou součástí je užší, ale dostatečně dlouhý venkovní bazén.

Horní patro je o poznání privátnější. Architekti sem umístili tři ložnice a dvě koupelny. Vzhledem k unikátnímu výhledu, který jen tak neomrzí, najdeme i v horním patře prostornou krytou terasu.

Základy stavby jsou betonové, zbytek domu je postaven převážně z místního borového dřeva. Své hojné zastoupení tu má také sklo a trochu netradičně je dům zvnějšku obložen nejen dřevem, ale také mědí.

Dům byl navržen jako nízkoenergetický. K vytápění mu především slouží tepelné čerpadlo a najdeme tu i solární systém pro ohřev vody.

Klára Beščecová

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Až na vrcholky hor Foto:

Co stojí takový výhled?

Dojíždění do města za prací se snad přece jen vyplácí.

Článek

Obývací pokoj má vysoké okno až ke stropu Foto:

Moderní prosklený dům je oázou uprostřed lesů

Život ve velkoměstě může být vyčerpávající. Hromady lidí, hluk, málo prostoru a zeleně. Pak člověk zatouží po životě v přírodě.

Článek

Přízemí je vyhrazené motocyklům. Patro jejich majiteli Foto:

Dům pro motorkáře

Někdo při stavbě domu myslí na dětské pokoje, někdo na motorky.

reklama