reklama

Netradiční, přitom famózní interiér: Přírodní materiály skvěle ladí s hladkými plochami

Moderní byt, kde vyhrálo spojení starého a hrubého s hladkým a novým Foto: Moderní byt, kde vyhrálo spojení starého a hrubého s hladkým a novýmFoto: Interior Design Studio Bespoke

Moderní interiér vždy nemusí vypadat jako vnitřek kosmické lodi. Naopak, svěží současný design těží z toho, co je už dávno k mání a přidá k tomu něco zcela současného.

Spojení starého s novým je trendy, a když máte cit a přehled, pak vznikne „byteček jak klícka“. Až uvidíte fotky apartmánu, s kterým si pohrálo jedno německé interiérové studio, pak nám jistě dáte za pravdu. Stačí se podívat už na první fotografii obývacího pokoje spojeného s kuchyní a hned je vidět, že k sobě může ladit něco zcela přírodního a jen letmo upraveného s úchvatně hladkými a rovnými plochami zbylého nábytku. Interiéroví designéři ze studia Bespoke právě takovou filozofii vyznávají.

 Pokoj i přes velký kontrast černé a bílé nepůsobí studeně. Mohou za to závěsy a dřevěná podlaha, také knihovna a oblé tvary stolků. Fotoaparát zabírá pokoj z jedné ze závěsných poliček, které můžete na barový pult umístit kdekoliv je spára  Foto: Pokoj i přes velký kontrast černé a bílé nepůsobí studeně. Mohou za to závěsy a dřevěná podlaha, také knihovna a oblé tvary stolků. Fotoaparát zabírá pokoj z jedné ze závěsných poliček, které můžete na barový pult umístit kdekoliv je spára Foto: Interior Design Studio Bespoke

Famózní interiér

Staré hranoly jako barový kuchyňský pult ve spojení s precizně opracovaným povrchem dvířek kuchyňské linky by při pouhém vyslovení takového návrhu leckdo zavrhl. Výsledek je ale famózní. Navíc hranoly nad sebou nejenže pěkně vypadají, ale jejich uspořádání také umožňuje variabilitu do nich zavěšených poliček.

Kontrast materiálů

Design pokoje se ale nespokojil jen s velkým materiálovým kontrastem podpořeným opracováním jednotlivých ploch, ale vsadil i na nezvyklé barevné spojení. Byt je pěkně světlý, proto nevadilo, když se designéři rozhodli pro barvy černou a šedou. Jsou moderní a ve spojení s přírodní hnědožlutou dřeva a bílých hladkých stěn dodávají interiéru na atraktivitě.

Opravdu nezvyklá koupelna. Kachličky nehledejte a spíš si povšimněte parket – netradiční podlahovina. I doplňující osvětlení stojí za to Foto: Opravdu nezvyklá koupelna. Kachličky nehledejte a spíš si povšimněte parket – netradiční podlahovina. I doplňující osvětlení stojí za to. 


Netradiční, ale působivé uspořádání

Až si budete prohlížet naši obrazovou galerii, všimněte si nezvyklého uspořádání nábytku v pokoji s kuchyní. Jídelní stůl totiž není situován hned u kuchyňské linky. Vymyká se také osvětlení – staré odhalené žárovky, lampy nad linkou a „obr“ lampa nad jídelním stolem.

 

Jeden zajímavý nápad za druhým

Ani v koupelně nečekejte klasiku. Dobré je tu například řešení sprchového koutu a nápaditě vyřešené zrcadlo. A co teprve ložnice a přináležející šatna. Zkrátka se v tomto bytě povedlo interiérovému studiu Bespoke skloubit netradiční řešení a skvělý vzhled nábytku s pohodlím a moderním designem.

(fis), Foto: Interior Design Studio Bespoke


Mohlo by vás zajímat:

Článek

Spolupráce studentů a jejich mentorů se zadařila Foto:

Alpskou chatu navrhli studenti Harvardu

Tuto moderní chatku navrhli studenti z Harvardu a na místo, do překrásné scenérie slovinských Alp, ji přepravila armáda za pomoci vrtulníku a za asistence horské služby.

Článek

Článek

reklama