reklama

Na Tchaj-wanu staví kostel ve tvaru Popelčina střevíčku

Skleněný střevíc je inspirován příběhem místní ženy Foto: Skleněný střevíc je inspirován příběhem místní ženyFoto: www.cw.com.tw

Divy moderní architektury vyrůstají hojně po celém světě. Je ale velmi nezvyklé propojovat je s křesťanstvím. V Litvě stojí budova, která vypadá jako bankovky, v Rakousku zase dům, kterému se přezdívá přátelský cizinec. Ve čtvrti Ocean View Park v Budai na Tchaj-wanu teď staví obrovskou skleněnou botu, vypadá to trochu jako střevíček, který ztratila Popelka.. To by možná nebylo tak zvláštní, kdyby měla sloužit ke komerčním účelům. Její využití však bude jiné – bude to kostel.

Kostel skutečně vypadá jako z pohádky. Je postaven z 320 panelů z tónovaného modrého skla, v patě je téměř 17 metrů vysoký a jeho šířka je 11 metrů. Jeho délka je něco mezi 23 a 24 metry, takže velikost nohy, která by takovou botu obula, by musela být 880. Kolik máte vy – 40?

Je postavená z 320 panelů z tónovaného modrého skla, v patě je téměř 17 metrů vysoký a jeho šířka je 11 metrů Foto: Je postavená z 320 panelů z tónovaného modrého skla, v patě je téměř 17 metrů vysoký a jeho šířka je 11 metrůFoto: All

Stavba trvala dva měsíce a vyšla na 17 milionů 150 tisíc korun (686 tisíc dolarů). Přestože jde o kostel, bohoslužby se zde budou sloužit jen výjimečně. V obřím střevíčku se budou konat svatby a focení. Časopis New York cituje regionálního úředníka, který tvrdí, v botě budou židle pro milence, sušenky a koláčky.

Skleněný střevíc je inspirován příběhem místní ženy. V 60. letech se měla vdávat jedna krásná čtyřiadvacetiletá dívka jménem Wang. Jenomže onemocněla vážnou nemocí, které se přezdívá Blackfoot (černá noha). Dívce postupně odumíraly nohy, až jí nakonec musely být amputovány. Když o nohy přišla, svatba byla zrušena a ona dožila své dny v kostele. Střevíc je tak na její památku. Možná se ale také stane skvělým způsobem, jak přitáhnout k náboženství více žen.

Budova bude sice otevřena pro veřejnost až 8. února, ale už nyní se k ní sjíždějí davy a fotí se před ní.

Podívejte se na video:

(kor)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Bývalý kostel poskytl celkovou plochu 511 metrů čtverečních. Foto:

Bydlení v kostele: Pohádka, kterou si zamilujete

Moderní bydlení ve zrušeném kostele pro rodinu se třemi malými dětmi? V Chicagu se do této výzvy pustila designérská kancelář Linc Thelen Design ve spolupráci...

Článek

Kromě předního vstupu lze vejce opustit i nouzovým zadním východem  Foto:

Vejce zajistí vězňům ve vězení soukromí

Vězni se možná budou vracet z káznic odpočatější než kdy dřív. Na chodbách těchto typicky hlučných zařízení se totiž chovanci budou léčit tichem v odhlučněných kapslích.

reklama