reklama

Nad městem postavili kruhový dům s božským výhledem do všech stran

Nový dům nad Limou Foto: Nový dům nad LimouFoto: Juan Solano

Výhled byl pro celý dům určující.

Téměř dva roky trvala stavba domu, který nese název odpovídající svému tvaru: Casa O. Jeho autoři, architekti studia KyM Arquitectos, jej dokončili teprve před několika měsíci, jedná se proto o naprostou novinku.

Tvar domu se přizpůsobil pozemku. A ten je skutečně jedinečný. Našli bychom ho na nejvyšším místě nad peruánským hlavním městem Limou, odkud mají majitelé domu překrásný výhled na všechny světové strany. Tomu pak architekti uzpůsobili půdorys stavby a dům zasadili na vrchol hory jako třešničku na dort.

Noční foto Foto: Noční fotoFoto: Juan Solano

Zaoblený tvar ale není to jediné, co si pozemek o rozloze 813 m² vyžádal. Architekti si dali záležet, aby opravdu každá místnost v domě nabízela úžasnou podívanou. Proto v domě najdeme celou řadu prosklených ploch. Vysoká okna ještě podtrhují vyvýšené stropy.

Casa O Foto: Casa OFoto: Juan Solano

Interiéry jsou zařízeny luxusně. Hlavní slovo má bílá barva, sklo a kov. Ani exteriér domu nezůstal opomenut. Do prostoru před domem byla umístěna předzahrádka s grilem a pecí, které jsou součástí vybavené venkovní kuchyně. Jen pár kroků od ní se nachází druhá venkovní terasa s bazénem, který svým tvarem kopíruje linii domu. Navíc je z jedné části venkovní a částečně krytý.

Na necelých 1500 m² podlahové plochy najdeme vstupní halu, obývací pokoj, ložnici, několik dětských pokojů oddělených od zbytku domu vnitřním skleněným můstkem, posilovnu, kuchyni, jeden velký pokoj pro hosty a dostatečně prostornou garáž.

Klára Beščecová

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Bazén s terasou vystupují nad útes. Koupelny a komora jsou naopak orientované ke svahu Foto:

Dům je pod garáží a auto parkuje na střeše

Pozemků, zvláště těch s pěkným výhledem ubývá a tak rostou domy i v obtížném terénu.

Článek

Na umělém kopci v zimě rády sáňkují děti Foto:

Architekti skvěle oddělili dům od ulice terénní vlnou

Tento dům na hranici staré a nové části města Pacov prodlužuje a zároveň ukončuje ulici. Jeho autoři si libují v paradoxu, že je jak posledním, tak i prvním v řadě, ale...

Článek

Od přízemí vychýlený horní tubus zastiňuje jak fasádu pod sebou, tak i okolí bazénu. V Peru je to deviza Foto:

Dům s patrem do kříže překvapí svými tvary

Vpravdě atypickým řešením zajistili architekti klientovi výhled jak do zahrady, tak i na blízké pohoří.


reklama