reklama

Nádhera! Jídelní stůl je jedním velkým kaleidoskopem

Teze „Každej stůl má rohy, každej stůl má nohy,“ z písně kapely Mig 21 v případě tohoto kusu platí jen z poloviny Foto: Teze „Každej stůl má rohy, každej stůl má nohy,“ z písně kapely Mig 21 v případě tohoto kusu platí jen z polovinyFoto: André Teoman Studio

Ač je kaleidoskop hračkou pro děti, jeho precizní obrazce fascinují i dospělé. Toho využil i tým designéra Andrého Teomana, který se obrazci z kaleidoskopu inspiroval při tvorbě konceptu designového jídelního stolu.

Kaleidoskop neboli krasohled pomocí soustavy zrcadel a barevných tělísek nebo skleněné kuličky vytváří neopakovatelné symetrické obrazce při pohledu proti světlu. Tento mechanismus designéři na stůl pochopitelně nepřenesli, na jeho desku ale dostali hru světel a obrazce jako vystřižené z hledítka krasohledu.

Využili lomu světelných paprsků, díky němuž deska stolu září celou škálou barev duhy. Záměrem bylo oživit druhdy nudná obchodní jednání či navodit magickou atmosféru u společné večeře.

Rám představeného stolu je z lakovaného dubu, další materiály ale podle návrhářů budou variabilní. Nohy by se podle autorů mohly vyrábět z mosazi, mědi, leštěného hliníku nebo klasicky ze dřeva.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Jednoduché, efektní. Za jedno odpoledne vyrobíte originální obraz Foto:

Pusťte jaro k sobě domů. 13 tipů na rychlé dekorace

Jaro nemusíte mít jen za okny, ale můžete ho mít přímo uprostřed pokoje.

Článek

I nepořádek může být kreativní Foto:

Chcete být kreativní? Neuklízejte si stůl

Je pro kreativní uvažování lepší chaos, nebo pevně stanovený řád? Na tuto otázku přinesli odpověď američtí vědci.

Článek

Pro malé byty ideální. Stolek je vyrobený z ořechového dřeva, dveře z bambusu či bíle lakovaného dřeva. Tomu odpovídá cena: 1200 euro (35000 Kč) Foto:

Vtipný nástěnný stůl se mění v audio systém

I samotný stůl může usnadňovat práci. Se zabudovanou elektronikou a rozvody pomáhá předejít nepořádku.

reklama