reklama

Nádhera! Průhledný bazén bude v Londýně zavěšený 35 m nad zemí

Dno bazénu bude pouze 20 centimetrů silné a průhledné Foto: Dno bazénu bude pouze 20 centimetrů silné a průhlednéFoto: Ballymore Group

Londýn se bude brzo pyšnit novým světovým prvenstvím. Mezi dvěma bytovými domy tam postaví transparentní bazén, který se bude vznášet ve výšce deseti podlaží.

Minulý měsíc představila developerská společnost Ballymore Group svůj nový plánovaný projekt Sky Pool (Nebeský bazén). Půjde o bazén zavěšený 35 metrů nad zemí. Unikátní bazén bude na jihozápadě Londýna spojovat dvě výškové budovy s velmi luxusními byty, které budou součástí komplexu Embassy Gardens. Jeho majitelé si tak budou moci na návštěvu z jedné budovy do druhé doplavat.

Jedinečnost bazénu nespočívá pouze v jeho neobvyklém umístění. Pro jeho výrobu byly zvoleny speciální postupy. Nová technologie, na níž se podíleli specialisté na námořní design a projektování akvárií, umožní, aby bylo dno bazénu pouze 20 centimetrů silné a průhledné. Vyvolení plavci, kterým se podaří získat to privilegium, aby si v bazénu zaplavali, si budou skutečně připadat, jako by přímo proplouvali vzduchem. Bazén nebude přístupný veřejnosti, je určen výhradně pro vlastníky bytů uvnitř Embassy Gardens.

Unikátní bazén bude na jihozápadě Londýna spojovat dvě výškové budovy s velmi luxusní byty Foto:

Více než 25 metrů dlouhý a 1,2 metrů hluboký bazén bude vzhledem k chladnějšímu londýnskému podnebí vyhřívaný. Jeho uživatelům se bude nabízet neskutečný výhled. Mimo jiné odtud půjde dohlédnout k Westminsterskému paláci a k vyhlídkovému kolu London Eye.

Dno bazénu bude pouze 20 centimetrů silné a průhledné Foto:

V tuto chvíli se stavba nachází ve druhé fázi a její definitivní dokončení je naplánováno na rok 2018. Celkem bude komplex čítat 2000 luxusních bytů a apartmánů, jejichž tržní cena bude začínat přibližně na 23 milionech korun.

Klára Beščecová

Foto: Ballymore Group

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Nejprve je nutné sestoupit po 50 schodech Foto:

Bydlení na hraně: Dům chtějí zapustit do okraje skály, místo střechy bude bazén

V posledních dnech a týdnech je Řecko v médiích skloňováno především v souvislosti s hospodářskou situací. My se ale na Řecko a jeho poklady podíváme z úplně jiné perspektivy.

Článek

Z týkové terasy pod městskými hradbami je přes vodní hladinu tohoto bazénu parádní výhled na okolní svahy Foto:

Tip pro kopcovitou parcelu: Bazén připomíná vodopád

Jen ze tří stran rámují tento bazén břidlicí obložené bočnice. Přes tu čtvrtou voda přepadává – z pohledu plavce rovnou z kopce dolů.

Článek

Neviditelná oáza se z dálky jeví jako pouhý přelud Foto:

Nejlepší útočiště ve vedru? Ze sklepního domu přímo do střešního bazénu

Dům Mirage na řeckém ostrově Tinos ukazuje, že střecha nemusí být jen místem vyhrazeným kominíkům a pokrývačům, ale může sloužit i obyvatelům domu.


reklama