reklama

Nápadité kombinace pastelových barev a levného i drahého dekoru vytvořily útulný domov za málo peněz

Měli odvahu ke změně Foto: Měli odvahu ke změněFoto: The Room Illuminated

Umění skloubit staré s nadčasovým dělá tento domov.

Nápadité kombinace pastelových barev a směs levného i drahého dekoru pomohly utvořit jedinečný domov za poměrně málo peněz. Po zdárně završené rekonstrukci obvykle přichází na řadu spokojené přemítání nad příjemnou proměnou domova. Ne tak pro Melissu Lunardonovou a jejího muže Toma Duggana, kteří se v ten okamžik pustili do další práce. Dvojice si svůj první dům koupila v roce 2010 a renovovala jej po tři roky.

Následně si ale původní záměr rozmyslela s tím, že nejlépe pozemek využije, když dům srovná se zemí a na jeho místě postaví dva nové, z nichž jeden pronajme. Co jen z instalovaných věcí a materiálů bylo možné prodat, toho se přes inzertní portál e-bay zbavili, a pak už se pustili do díla. Do nového domu se nastěhovali letos v březnu a od té doby Melissa využívá své profese designérky interiérů k tomu, aby se v jejich domě zračil cit obou nerozhodných majitelů pro moderně ztvárněnou domácnost. Mnoho příležitostí ke zkrášlování se nabízelo na bílých stěnách. Namísto jediného výtvarného díla – které by podle Lunardonové působilo notně osamoceně až ztraceně – dostala v obývací části u jídelního stolu přednost dvojice děl opticky provázaná světlým dubovým rámem. „Chtěla jsem abstraktní obraz, který by přitáhl prvotní pozornost, což oceánově modrý exemplář z galerie United Artworks splňuje. V kombinaci s ním pak skvěle vyniká fotografie z neznámého místa v Alpách,“ popisuje Lunardonová. Její záliba v kombinování stylů a hlavně schopnost dělat to dobře vyniká snad nejvíce v jídelně. Židle z ohýbaného dřeva nalezené na okraji silnice nově natřela na bílo a umístila ke stolu společně s moderními kusy z čirého plastu. „Jako interiérová designérka neustále sleduji trendy a také nepřetržitě vyhlížím cokoli ojedinělého. Nakonec často zkombinuji věci z druhé ruky s nadčasovými kousky jako je náš kávový stolek Carrara s velkým dubovým jídelním stolem,“ poodhaluje své metody.

Lůžkoviny jsou od firmy Rebecca Judd Loves for Adairs Foto: Lůžkoviny jsou od firmy Rebecca Judd Loves for AdairsFoto: The Room Illuminated

Zvláštní je nepochybně i obklad v kuchyni. „Hledala jsem něco, co by kuchyni dodalo na výrazu. Když jsem spatřila geometrickou mozaiku, bylo rozhodnuto,“ vzpomíná na hřejivou chvíli v koupelnovém studiu. Cení si nenápadných barev obkladu, v jejichž kombinaci ale přesto vynikne tvar každého z dílků mozaiky. Světle šedá je také praktická na údržbu.

Těm, kdo uvažují o stropních obkladech v ložnici a žádný odpovídající nenašli, Lunardonová doporučuje, aby jej jen namalovali.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Loft plný barev Foto:

Sportovní halu přestavěli na výstřední loft plný barev

Bydlet v obrovském otevřeném prostoru má své výhody i nevýhody. Ateliérovým bytům ale nelze upřít atraktivnost a často i velkou míru originality.

Článek

Úplně kostičkované to tedy není, ale jistá podobnost se světem Minecraftu se nabízí Foto:

24letý youtuber si hraním Minecraftu vydělal na dům za 4,5 milionu dolarů

Tak dlouho hrál youtuber Minecraft, až mu kostičkový gigant vydělal na dům za 4,5 milionu dolarů.


reklama