reklama

Nástěnné hodiny jako krajka? Velký přehled hodin

Tak takovéhle okno, to je přímo vstup do jiné časové dimenze Foto: Tak takovéhle okno, to je přímo vstup do jiné časové dimenzeFoto: The Corcoran Group

Hodiny jsou nejen praktické, ale i krásné. Projděte si naši galerii a podívejte se, jak mohou dotvořit atmosféru místnosti.

Čas nás někdy honí, jindy se vleče a udolává nás. Bylo by zajímavé, kdybychom existovali bez hodin. Také bychom měli pocit, že nic nestíháme nebo že např. v čekárně brzy dlouhou chvílí zkameníme? Kdo ví?

Čas tu ale je a my si ho umíme setsakramentsky změřit. Ovšem ne vždy musí pohled na hodiny znamenat stres, naopak. Někdy se mohou stát skvělým bytovým doplňkem a potěšit nás svými tvary, barevností nebo svým nápaditým umístěním v prostoru. Mají navíc jednu přednost, tato ozdoba interiéru se pohybuje. Jen málokdy ji uvidíte ve stejné pozici, ručičky hodin se totiž do shodného postavení dostanou jen dvakrát za den.

Tady bydlí veselí lidé. Jen se koukněte, čas je pro ně barevná hra čísel Foto: Adentro DesignsTady bydlí veselí lidé. Jen se koukněte, čas je pro ně barevná hra číselFoto: Adentro Designs

Kdybyste žili ve starověku, museli byste si domů přinést nádoby s vodou, abyste mohli mít v uzavřeném prostoru nějaký ten měřič času. Pokud byste nelpěli na tom mít doma své vlastní hodiny, čas byste naměřili někde poblíž na prostranství, kde stál obelisk. Podle toho, kam vrhal svůj stín, bylo jasné, co že za denní dobu nastalo. Teprve kdyby se vám „poštěstilo“ žít ve středověku v dosahu arabské kultury, narazili byste na hodiny s mechanickým strojkem. To už se ale i Evropa pomalu zapojovala do vynálezů, které hodiny zpřesňovaly a zdokonalovaly a dovedly je až tam, kde jsou dnes.

Červený čtverec skvěle oživí bílou jednolitost stěny s okny Foto: Foto: Portico Design GroupČervený čtverec skvěle oživí bílou jednolitost stěny s oknyFoto: Foto: Portico Design Group

Díky současným moderním technologiím si designéři mohou pohrávat se vším, co jen vzdáleně nástěnné hodiny připomíná, a přesto bude pěkně a hlavně přesně čas odměřovat. Jen se podívejte, jaké kousky mohou ozvláštnit i váš domov. Stačí jen trochu fantazie a odvahy kombinovat materiály, barvy a tvary.


Filip Sychra

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Článek

Matthew Williamson navrhuje už 15 let dekory tapet a látek v kontrastním barevném stylu Foto: wallpaperboutique.co.uk

Exotické tapety hýří fantastickými dekory

Máte slabost pro luxus a výjimečnost?

Článek

Ať už máte lednici zabudovanou v kuchyňské lince, nebo volně stojící, vždy se nějaká prospěšná funkce navíc hodí Foto: Electrolux group / AEG

Chytré a samostatné. Co nabízejí moderní ledničky?

Co bychom dnes dělali bez lednice? Stačí si vzpomenout na chvíle, kdy jsme se nastěhovali do nového bytu a potraviny nechávali raději na balkoně nebo parapetu.

Článek

Vodovodní rozvody jsou mnohdy velmi zastaralé, doma se ale vyzbrojte moderními technologiemi

Voda za posledních 20 let zdražila o 800 procent. Jak ušetřit?

Jen máloco za posledních 20 let zdražilo v takové míře jako voda.

reklama