reklama

NÁVOD: Jak hravě proměnit váš byt, aniž byste utratili jedinou korunu

Proměňte svůj domov! Foto: Proměňte svůj domov!Foto: istock.com

Zdá se vám, že váš byt za ty roky už ztratil všechnu šťávu? Jeho interiér už vás nudí a pociťujete, že by to chtělo změnu, ale nemáte na ni momentálně finanční prostředky? Třeba vám pomohou jednoduché malé změny, za které nemusíte utratit ani korunu.

Jak se říká – v jednoduchosti je krása, tak proč nezačít právě tímto? Není nutné utrácet sumy peněz a ve svém volném čase lítat po obchodech s nábytkem či doplňky jen proto, že jste se rozhodli pro změnu. Stačí, když se po svém bytě pořádně rozhlédnete a popřemýšlíte nad každou konkrétní věcí, jestli nebude vypadat lépe na jiném místě.

Nesmíte se bát změny

Pokud vám domov, který dříve býval živý a útulný, najednou připadá mdlý, nebo dokonce nudný, zkuste pár kouskům nábytku najít nové místo. Uvidíte, že byt rázem získá nový rozměr. Hlavně se nesmíte bát naprosté reorganizace všeho, na co jste byli dosud zvyklí. Například i pouhým posunutím pohovky, nebo přemístěním jídelního stolu docílíte zcela nového interiéru.

Nábytek stačí jen přesunout, nemusíte jej hned vyhazovat. Foto: Nábytek stačí jen přesunout, nemusíte jej hned vyhazovat.Foto: istock.com

Vzdejte se zbytečností

Toužíte-li po opravdové změně, pokoj by se měl stát především vzdušným. Vyhoďte zbytečné věci, které vám jen zabírají prostor, a ostatním zkuste najít vhodnější místo. Proč se nezbavit starých zaprášených polic, když do nich nemáte ani co dát? Pokud nemáte zrovna velký obývací pokoj a máte v něm pomalu více křesel než členů rodiny, proč nedat alespoň jedno z nich třeba do dětského pokoje?

Zbavte se zbytečností. Foto: Zbavte se zbytečností.Foto: istock.com

Zrcadlo – nejlepší volba pro malé místnosti

Samozřejmě důležitou roli hrají i doplňky. Za ně sice už pár korun dáte, ale můžete si pořídit věci, které interiér naprosto změní, a přitom nesáhnete moc hluboko do kapsy. Zrcadla! S prostorem dokážou hotová kouzla. Pokud pokryjete z většiny jednu ze stěn zrcadlem, okamžitě se opticky zvětší. Je vcelku jedno, jestli zvolíte více menších vedle sebe, nebo dáváte přednost jednomu velkému na celé ploše stěny. Zrcadla odrážejí světlo, takže bude místnost větší a i mnohem světlejší.

Zrcadla prostor opticky zvětší. Foto: Zrcadla prostor opticky zvětší.Foto: istock.com

Výměna dělá změnu

Nábytek nechcete vyhazovat a přesunutí vás zcela neuspokojilo? Soustřeďte se na drobnosti. Například kobereček z ložnice zkuste vyměnit za ten v obýváku, přemístěte obrazy nebo kompletně vyměňte polštáře na pohovce. Uvidíte sami, jak moc to udělá. Hlavní je se nebát experimentovat, protože každá změna váš byt okoření.

Barevné polštáře oživí obývací pokoj. Foto: Barevné polštáře oživí obývací pokoj.Foto: istock.com

(bb)

Inspirujte se v galerii povedenými proměnami interiéru.

Další články:

Článek

Nesnažte se vše zařídit sami Foto:

Levná rekonstrukce koupelny? Jednoduchá cesta, jak ušetřit

Nechte nákup materiálu na firmě! Připadá vám to absurdní? Donuťte firmu, ať se s vámi podělí o svou marži. Řemeslníků je na trhu hodně, zakázek v krizi čím dál míň. Chopte...

Článek

I v malé koupelně se najde spousta místa Foto:

10 praktických tipů, jak vyřešit malou koupelnu

Málo místa vás donutí vlastnit jen ty věci, které opravdu potřebujete.

Článek

Obývací zóna je úzce propojená jak s jídelnou uvnitř, tak i s tou venkovní na terase Foto:

Je to novostavba, nebo starší dům po rekonstrukci? Zkuste si tipnout

Kuchyňská linka hned u terasy, dřevo, přírodní materiály, to vše vytváří z tohoto domu příjemné bydlení.

reklama