reklama

Návod: Jak vyrobit dětem v pokojíčku domek na stromě

Houpací postel z lián, úkryt v kmeni stromu a parto, na které mohou děti lézt. I z tohoto pokoje budou nadšené. Foto: Houpací postel z lián, úkryt v kmeni stromu a parto, na které mohou děti lézt. I z tohoto pokoje budou nadšené.Foto: Cdn.home-designing.com

Snili jste někdy o tom, že budete mít vlastní domeček na stromě? Dopřejte tuto kouzelnou schovávačku svému dítěti.

Hledáte jedinečný dárek, který by mohl o letošních Vánocích potěšit vašeho potomka? Pokud ano, popřemýšlejte o tom, že byste dětem připravili domeček na stromě. To přece miluje každé malé dítě. A možná i větší dítě. Všichni totiž toužíme mít místo, kde je možné ukrýt se před světem. No, ale vy bydlíte v paneláku a na strom byste dítě stejně nepustili? To ale vůbec nevadí. Iluzi domku na stromě můžete vytvořit třeba v dětském pokojíku. Dnes vám totiž představíme skvělý nápad, který měl jeden šikovný táta.

Ten už by otrávený, jak pokoj jeho dětí vypadal, a chtěl jim dát nezapomenutelný vánoční dárek. Přišel s brilantním nápadem a proměnil obyčejný dětský pokoj v kouzelné místo – bunkr na stromě. Trvalo mu to jen několik dní, než projekt dokončil. Domeček má plno drobných detailů, které mu dodávají kouzlo – například skutečné větve, houpací síť, tunel v kořenech stromů či extra úložný prostor.

Tento úžasný úkryt může sloužit jako místo na spaní, dětské hřiště nebo dětský koutek. Děti v něm zažijí spoustu legrace a vy s nimi. Snad vás video inspiruje.

Postup:

Pošlete děti na pár dní k babičce, aby to pro ně bylo to pravé překvapení. Potom vykliďte pokoj. Vyneste vše, nechte jen holé zdi.

Pak musíte pokoj změřit a postavit konstrukci. Ideálně tak, abyste vytvořili místo pro dostatečný počet postelí a úložné prostory. Latě, které tvoří konstrukci budoucího domku je lepší přivrtat do zdi.

Teď je čas vyměřit a připevnit horní patro, které bude sloužit k hraní. Tenhle táta se rozhodl, že dětem udělá síť na houpání a lezení, proto druhé patro tvoří jen dvě malé desky, mezi kterými bude ve finále síť natažená. Foto: Teď je čas vyměřit a připevnit horní patro, které bude sloužit k hraní. Tenhle táta se rozhodl, že dětem udělá síť na houpání a lezení, proto druhé patro tvoří jen dvě malé desky, mezi kterými bude ve finále síť natažená.Foto: MyGarageBuild

 

Když je vše přišroubováno a nalakováno, je čas připravit čelo postele. Náš kutil jej vyřezal z dřevěné desky a natřel hnědou barvou, aby vytvořil dokonalou iluzi kmene stromu. Foto: Když je vše přišroubováno a nalakováno, je čas připravit čelo postele. Náš kutil jej vyřezal z dřevěné desky a natřel hnědou barvou, aby vytvořil dokonalou iluzi kmene stromu.Foto: MyGarageBuild

Do desky uděláte otvory, aby po ní šlo šplhat nahoru a aby děti mohly využívat vytvořený tunel. Všechny hrany je třeba obrousit, aby se děti nezranily.

Přišroubujte bočnice ke konstrukci. Foto: Přišroubujte bočnice ke konstrukci.Foto: MyGarageBuild

 

Nabarvěte. Foto: Nabarvěte.Foto: MyGarageBuildJe čas na připevnění sítě. Šikovný rodič ji zvládne uplést sám, ostatní ji mohou koupit v nejbližším hobbymarketu či provaznictví. Síť je třeba dostatečně zajistit, aby děti nemohly vypadnout. Hotovo. Foto: Je čas na připevnění sítě. Šikovný rodič ji zvládne uplést sám, ostatní ji mohou koupit v nejbližším hobbymarketu či provaznictví. Síť je třeba dostatečně zajistit, aby děti nemohly vypadnout. Hotovo.Foto: MyGarageBuildHotovo. Foto: Hotovo.Foto: MyGarageBuild

Podívejte se na video, postup vám bude hned jasnější:

Tady je pro inspiraci plejádá dalších domečků:

(kor)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Cabin Foto:

Jako v Eragonovi: Švédský hotel ubytovává své hosty na stromech

Bydlení na stromech slaví ve světě úspěch. Ve Švédsku tento nápad dotáhli ještě dál. V borovém lese vybudovali rovnou celý hotel.

Článek

„Chtěl jsem postavit něco parádního,“ vysvětluje majitel, co jej přivedlo k tomuto nezvyklému projektu Foto:

Squatter zahnízdil na stromě

Když není v žádané lokalitě místo na zemi, tak je... na stromě.


reklama