reklama

Návod: Vyrobte si dětské vlhčené ubrousky doma a bez chemie!

Buničina dětských ubrousků je nasáklá směsí chemikálií, aby zůstaly dostatečně dlouho vlhké. Dětská kůže tak denně vstřebává toxické látky, jež mohou způsobit silnou alergii. Mějte péči o miminko pod kontrolou, udělejte si své vlastní bez chemie a ušetřete.

Uběhl už skoro rok od kauzy s dětskými vlhčenými ubrousky, u kterých se zjistilo, že jsou plné chemických látek. Testy jednoznačně prokázaly, že vlhčené ubrousky pro děti, jež jsou pro maminky nepostradatelnou součástí péče o miminka, obsahují různé toxiny, které mohou způsobit i zdravotní problémy. Proto si jednoduše vyrobte své vlastní – návod najdete na videu v úvodu článku

Hrozí alergie či dermatitida

Vlhčené kapesníky v největší míře sice obsahují látky, jež jsou pro tělo v malém množství neškodné, ale v ubrouscích můžete najít i látku jako metylizotiazolin, která sice není zakázaná, ale může vyvolat alergii stejně jako látka fenoxyetanol, která u miminka může způsobit akutní dermatitidu.

Z etikety kupovaného produktu nikdy stoprocentně nejsme schopni určit jaké a v jakém množství chemických látek v sobě obsahuje, proto je nejlepší se spolehnout v péči o miminko sama na sebe a ušetřit i nějaký ten peníz.

Jak na to - Dětské vlhčené ubrousky bez chemie Foto: Jak na to - Dětské vlhčené ubrousky bez chemieFoto: All

Vlhčené ubrousky s dětským olejem

Když pomineme fakt, že dětské vlhčené ubrousky lezou dnešním akčním maminkám do peněz, vytvořit si své vlastní je jediná ochrana pro vaše dítě. Jen vy totiž znáte ingredience, které nemusí obsahovat žádnou chemii a budou fungovat stejně. Máme pro vás návod, jak se vyhnout chemii ve vlhčených ubrouscích.

Bavil vás náš návod? Přijde vám užitečný? Tak mrkněte na náš Facebook Prima living.

Co budete potřebovat?
Pikslu se snadným zavíráním (může být i jídelní box)
Dětský sprchový gel
Dětský olej/esenciální olej podle výběru
Papírové ubrousky/silný toaletní papír

Jak na to?

1. Do piksly nalijte hrneček převařené teplé vody. Do vody nalijte lžičku dětského sprchového gelu a lžičku dětského oleje. Zamíchejte.
2. Uřízněte ubrousky tak, aby se vešly do krabice. Ta by se měla dát v pořádku zavřít a otevří pro jednoduché použití.
3. Natěsnejte ubrousky do piksly a polijte je jemně vzniklou směsí (teplé vody, sprchového gelu a dětského oleje). Do ubrousků nemusíte nalít všechno, sledujte, jak se ubrousky nacucávají.
4. Dvě minuty počkejte, než se ubrousky, a hlavně hnědá rulička uvnitř ubrousků nacucá tekutiny, ruličku poté vyndejte.
5. Nezapomeňte krabici zavírat!

Náš tip:

1. Vlhké ubrousky v krabici vydrží klidně i měsíc

2. Místo dětského/esenciálního oleje můžete do vody přidat odličovač na olejové bázi a máte odličovací ubrousky za pár korun!

Autor: Petra Kloidová
Kamera: Jan Kundera

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Osvěžovač vzduchu z pemprsek vydrží vonět několik týdnů. Foto:

VIDEO: Jak na unikátní osvěžovač vzduchu z pemprsek

Neuvěříte, dokud to nezkusíte. Z běžné jednorázové dětské plenky si lze v pár jednoduchých krocích vyrobit voňavý a vzhledný osvěžovač vzduchu. Mrkněte na VIDEOnávod.

Článek

Hrníček lásky Foto:

VIDEO: Vyrobte si vtipný hrníček lásky

Dárek, který potěší.

Článek

Jednoduché ostření nůžek  Foto:

Jak si rychle a jednoduše nabrousit nůžky

Tupé nůžky jsou za trest.


reklama