reklama

NÁVOD: Vyrobte si duhovou lampičku z víček od plechovky

Úžasná lampička z víček od plechovky Foto: Úžasná lampička z víček od plechovkyFoto: makezine.com

Záleží jen na vás, zda a jaký vzor si na stínítku vytvoříte.

Asi nejtěžším úkolem na tomhle DIY projektu je nasbírat dostatek odtrhávacích víček z plechovek (takzvaných oček). Záleží také na tom, jak velké stínítko chcete vyrábět. Na výrobu stínítka na obrázku, bylo potřeba celkem 544 oček, které vytvoří 16 řad po 34 víčkách. Také barva a vzor, který vytvoříte, hodně záleží na tom, jaké barvy oček se vám podaří nasbírat. A pokud si chcete stínítko vytvořit a nepijete limonády, máme pro vás dobrou zprávu – víčka můžete koupit, dají se sehnat například na e-bay.

Předposlední řada bude zhruba o dva milimetry kratší než ty předchozí a poslední bude jen asi 6 a půl milimetru vysoká. Foto: Předposlední řada bude zhruba o dva milimetry kratší než ty předchozí a poslední bude jen asi 6 a půl milimetru vysoká.Foto: makezine.com

Stará stínítka od lampiček často tvoří dva spojené kovové kroužky potažené dekorativní látkou či umělou hmotou. A právě ty kovové kroužky budete kromě oček potřebovat. Není nutný žádný drát, provázek či lepidlo, potřebujete jen malé kleště, abyste mohli očka pohodlně ohýbat a malé štípačky. Odtrhávací víčka z plechovek jsou k sobě vzájemně spojena jako jakási drátěná košile.

Návod najdete v naší fotogalerii:

(kor)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Na přípravu marmelády si vyhraďte dostatek času. Užijte si to, nespěchejte a nebudete litovat Foto:

Vyrobte si lahodnou marmeládu z šípků

Marmeláda z šípků? Proč ne

Článek

A máte krásnou lavičku Foto:

Návod: Vyrobte si jednoduchou lavičku ze dvou židlí

Staré židle není třeba vyhazovat.

Článek

Jsou jednoduché a sluší každé ženě Foto:

VYROBTE SI: Slušivé letní náramky

Barevné náramky k létu patří a jestli je ráda nosíte, vyrobte si jeden nebo víc originálních kousků. Máme pro vás pár nápadů.


reklama