reklama

Návod: Vyrobte si funkční lampičku z lega

Z kostek stavebnice můžete zhotovit i stropní svítidlo. Foto: Z kostek stavebnice můžete zhotovit i stropní svítidlo.Foto: web.trendyyy.com

Jestli vám už děti vyrostly z chuti hrát si se stavebnicí, přichází ten pravý čas, na její další využití – postavte si svou lampu.

Pracné to moc není a můžete tak inovovat lampičku, která se vám už okoukala. V naší galerii naleznete nejen nápaditá svítidla s úžasnou atmosférou, ale i obrazový návod, jak si tu svou kreativní lampičku vystavět.

Určitě vás nejednou vaši potomci překvapili, co všechno jsou schopni ze stavebnic postavit. Vytvořit vlastní lampu tak opravdu žádný problém nebude. I když dnes je asi nejrozšířenější stavebnicí dánské Lego, existuje spousta jiných na podobném principu, se kterými se také dá vytvořit něco zcela originálního.

Lampičky mohou překypovat nejrůznějšími barvami.  Foto: Lampičky mohou překypovat nejrůznějšími barvami. Foto: Margxt.fr

Stavět můžete sami, nebo k tomu klidně vaše potomstvo přizvěte. Kdo říká, že ta lampička musí zůstat stále stejná. Časem si ji můžete zase přestavět, anebo ji vrátit do původní podoby a kostky nechat na jiné „stavební práce“.

Myslete ale na to, aby zdroj světla u vaší „kostkolampy“ byl od kostek dál a používejte raději moderní žárovky, které nevydávají až tak moc velké teplo. Důležité je, aby i to málo tepelného záření, které moderní žárovky a zářivky vydávají, mělo kam uniknout. Proto je nejlepší nahoře, kam teplo uniká, nechat nějaký ten otvor.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Článek

Úžasná lampička z víček od plechovky Foto:

NÁVOD: Vyrobte si duhovou lampičku z víček od plechovky

Záleží jen na vás, zda a jaký vzor si na stínítku vytvoříte.

Článek


reklama