reklama

Návod: Vyrobte si úchvatnou lampu z tetrapaku

Vaše vlastnoručně vytvořená lampa bude lákat k prozkoumání snad každou návštěvu.  Foto: Vaše vlastnoručně vytvořená lampa bude lákat k prozkoumání snad každou návštěvu. Foto: Designpursuit.com

Lampy a lampičky umí vytvořit v potemnělém interiéru nezaměnitelnou atmosféru.

Stačí v pokoji vyměnit u zdroje světla stínítko a hned se ocitnete v téměř jiném prostředí. A co teprve, když si takovou lampu dokonce sami vyrobíte a ještě z odpadového materiálu! Máme pro vás obrazový návod, jak si z krabice od Eis-kafe, mléka či džusu vytvořit originální svítící ozdobu vašeho interiéru.

Potřebovat budeme:

1. prázdné obaly Tetrapak s hliníkovou vrstvou uvnitř
2. nůžky
3. lepidlo, které lepí i povoskované a umělohmotné materiály
4. kancelářské svorky nebo kolíčky na prádlo na zpevnění spojů

Návod je jednoduchý, ale chvilku potrvá, než celé neobvyklé stínítko vyrobíte. Nejdříve je třeba obal rozvinout a omýt, aby jeho vnitřní lesklá hliníková část nelepila. Následně obal nastříhejte na stejně široké proužky.

Fascinující lampa bude okrasou vašeho domova nejen během večera. I přes den okouzlí svou strukturou.  Foto: Fascinující lampa bude okrasou vašeho domova nejen během večera. I přes den okouzlí svou strukturou. Foto: Articulo.mercadolibre.com.mx

Z proužků vytvořte trojúhelníky a slepte jejich dotýkající se strany tak, aby hliníková strana obalu byla vně. Podle toho, jak má být stínítko veliké, budeme dále vytvářet z trojúhelníků růžice. Menší připomínají tvar pentagramu, větší hexagramu. Trojúhelníky k sobě připevníme tak, že provlečeme proužek tetrapakového obalu mezi hranami dvou sousedících trojúhelníků a okraje přehneme a přilepíme k vnějším stranám trojúhelníků. Růžice pak k sobě dalšími proužky tetrapakového obalu přilepíme stejným způsobem jako jednotlivé trojúhelníky.

Vznikne vám opravdu netradiční lampa, která díky lesklému povrchu ještě umocní procházející světlo a zkonkrétní netradiční trojúhelníkovou stínohru ve vaší místnosti.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Tady složitější varianty než an videu Foto:

Skvělá vychytávka: Vyrobte si adventní kalendář z ruliček od toaletního papíru

Nemusíte kupovat čokoládové kalendáře, které jsou předražené a z nekvalitní čokolády.

Článek

Úžasná lampička z víček od plechovky Foto:

NÁVOD: Vyrobte si duhovou lampičku z víček od plechovky

Záleží jen na vás, zda a jaký vzor si na stínítku vytvoříte.

Článek


reklama