reklama

NÁVOD:Vyrobte si originální vázu ze staré láhve

Obrázky nalepte Foto: Obrázky nalepteFoto: Isifa

Největší radost udělá mnohdy dárek, který sami vyrobíme.

Napadlo by vás, že vázička na obrázku je láhev ozdobená notoricky známou ubrouskovou metodou, tzv. dekupáží? Dekupáž vás chytne za srdce, díky ní zachráníte nejeden starý kousek, který by jinak skončil na smetišti. Pojďte si s námi dnes vyrobit vlastní vázu na květiny.

Budete potřebovat:

Láhev
Barvu ve spreji
Podkladovou (základovou) barvu ve spreji
Ubrousky
Ostré nůžky
Lepící pásku
Bezbarvý lak
Lepidlo
Štětec

1. Láhev pořádně umyjte, její hrdlo oblepte páskou, abyste ji nepostříkali sprejem (pokud chcete mít i hrdlo nabarvené, pásku nepoužívejte).

Láhev umyjte Foto: IsifaLáhev umyjteFoto: Isifa

2.Nastříkejte láhev podkladovou (základní barvou) a nechte uschnout. Poté nastříkejte několik vrstev barvy, dokud nebude láhev důkladně pokrytá. Jednotlivé vrstvy vždy nechte uschnout. Je lepší aplikovat několik vrstev než jen jednu silnou.

Nastříkejte barvou Foto: IsifaNastříkejte barvouFoto: Isifa

3. Vystřihněte si z ubrousku motivy, kterými chcete láhev ozdobit. Odstraňe spodní vrstvy ubrousku, aby vám zbyl jen obrázek. Na láhev naneste lepidlo (nikdy ho neaplikujte na ubrousek, potrhal by se) a štětcem obrázek usaďte, jak potřebujete. Láhev přetřete ještě jednou lepidlem. Po uschnutí láhev přetřete či přestříkejte bezbarvým lakem.

Vystřihněte obrázky Foto: IsifaVystřihněte obrázkyFoto: Isifa

Tip Prima livingu: Přestříkejte nebo natřete víčko láhve barvou, která bude ladit k dekoru lahve.

Originální dárek získáte ze staré lahve. Víčko Můžete natřít barvou, tkerá bude ladit s dekorem Foto: IsifaOriginální dárek získáte ze staré lahve. Víčko Můžete natřít barvou, tkerá bude ladit s dekoremFoto: Isifa

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Připravte si šicí stroj a hezkou bavlněnou látku. Velikost a tvar polštářku je jen na vás, obvyklé jsou rozměry od 15 x 15 cm do 30 x 20 cm. Rozprostřená vrstva pecek by měla být asi 3cm Foto: veh

Co s peckami z třešní? Vyrobte si polštářek

Pecky z třešní mají vícero využití. Můžete je střílet po sousedech anebo si z nich vyrobit polštářek.

Článek

K narozeninám, na návštěvu nebo na svatební tabuli Foto: Jindřich Kodíček

Udělejte si květinové dortíky. I na svatbu

Květiny nemusíte vázat jen do kytice. Udělejte z nich dort. Uděláte-li si více stejných květinových dortíků, získáte nádhernou dekoraci na svatební stůl.

reklama