reklama

Tohle jsou nejdražší domy světa. Pojďte na návštěvu

Nejdražší byt na světě se nachází v jednom z nejluxusnějších londýnských projektů. Byt v rezidenci One Hyde Park stál 140 milionů liber, tedy 4,7 miliardy korun. Foto: Nejdražší byt na světě se nachází v jednom z nejluxusnějších londýnských projektů. Byt v rezidenci One Hyde Park stál 140 milionů liber, tedy 4,7 miliardy korun.Foto: profimedia

U lesíka a přitom v centru světové metropole. Byt v klidné lokalitě, přímo u nejvýznačnějších památek. To mimo jiné nabízejí nejdražší obydlí na světě.

Stojí tisíckrát až desetitisíckrát víc než obyčejný byt v Praze. Sedm nejdražších obydlí světa nabízí nejen mnohonásobně větší obytnou plochu, ale v těch městských se snoubí i tradiční protimluvy obchodníků s realitami – klid a poloha v centru dění. Vlastností, kterou ale jejich majitelé především oceňují, je demonstrace bohatství a jejich mnohdy jen domnělé výlučnosti. To je i případ rezidence Antilia v indické Bombaji. Dům v nejdražší ulici Altamont Road má 27 pater a skýtá výhled na Arabské moře. Bydlení, jehož součástí je taneční sál, lázně, apartmá pro hosty, vícepodlažní garáž a mnoho terasovitých zahrad, stálo podle informací BBC více než miliardu dolarů.

Pohlédněte na luxus, v jakém musejí žít současní miliardáři.

Pohled  z druhé strany: Kromě povinného bazénu a tělocvičny tam jsou i kuželkové dráhy, umělé kluziště, tenisové kurty, kino, salon krásy, muzejní a výstavní místnost, vinný sklep a parkoviště pro sto aut Foto: Pohled z druhé strany: Kromě povinného bazénu a tělocvičny tam jsou i kuželkové dráhy, umělé kluziště, tenisové kurty, kino, salon krásy, muzejní a výstavní místnost, vinný sklep a parkoviště pro sto autFoto: Profimedie

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Na adrese 432 Park Avenue stojí druhý nejvyšší mrakodrap v New Yorku Foto:

Takto vypadá byt, který je na západní polokouli nejblíž nebesům

Byt v mrakodrapu v New Yorku nabízí výhled na Central park i na oceán.

Článek

Henderson Wave, Singapur. Jeden z vůbec nejvýstřednějších mostů se vlní takřka jako had, je dlouhý 274 m a sahá do výšky 36 m Foto:

12 nejzajímavějších mostů světa

Vydejte se s námi do Asie, Latinské Ameriky a dalších míst naší planety, kde se klenou zajímavé mostní konstrukce.

Článek

Stanice metra Arts et métier ve stylu románů Julese Vernea, Paříž, Francie Foto:

10 nejkrásnějších stanic metra

Stanice metra v mnoha zemích světa jsou vyzdobeny uměleckými díly.

Článek

reklama