reklama

Nejošklivější porevoluční stavbou je podle Pražanů Crystal

Crystal na Vinohradské třídě v Praze výrazně převyšuje okolní domy Foto: Crystal na Vinohradské třídě v Praze výrazně převyšuje okolní domyFoto: Sdružení Arnika

Titul Skleněné peklo pro nejošklivější stavbu posledního čtvrtstoletí je budova Crystal na pražské Vinohradské třídě.

V těsném závěsu - s rozdílem pouhých osmi hlasů - se umístil hotel Don Giovanni, který byl za nejošklivější moderní budovu v Praze často označován v minulosti. Na křižovatce Vinohradské a Želivského tak při vyhlášení výsledků došlo k pomyslnému předání této štafety o 350 metrů blíže k centru města. Třetí místo přisoudili hlasující budově OC Quadrio.

Hlasující v anketě pořádané spolkem Arnika zvolili i nejlepší moderní stavbu. Titul Pražský klenot získala oceňovaná budova Národní technické knihovny v Dejvicích.

Kromě velkých a výrazných staveb se ale velmi vysoko umístila například i prodejna Billy na Letenském náměstí. V žebříčku nejkrásnějších staveb se pak kromě budovy NTK objevil i druhý Tančící dům a nový Trojský most.

Výsledky aktivisté slavnostně vyhlásili přímo naproti Crystalu a jen pár stovek metrů od těsně poraženého Dona Giovanniho. Krátký ceremoniál pojali jako součást zastavení vyjížďky cestovní kanceláře Corrupttour po nové pražské architektuře. Během ceremoniálu pořadatelé ankety zapěli hit „Šest tisíc skel, šest tisíc skel“.

ZDE více o anketě:

Článek

Skleněné peklo Foto:

Skleněné peklo. Hlasujte pro nejošklivější novostavbu v Praze

Anketa o nejohyzdnější a nejhezčí novostavbu české metropole už má své kandidáty. O vítězi „pekelné“ anticeny i o Pražském klenotu můžete stále ještě hlasovat.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Článek

Článek

reklama