reklama

Nejtenčí složená židle je tlustá 2 centimetry

Toto není hudba budoucnosti, ale současná promyšlená skládací židle Leaf (list), využívající dostupné moderní materiály Foto: Toto není hudba budoucnosti, ale současná promyšlená skládací židle Leaf (list), využívající dostupné moderní materiályFoto: Minimalisti.com

Kdo má židli bydlí zpívá se ve známé písničce „Dáme si do bytu“...

Ale co dělat, když k nám přijde početnější společnost? Pod klasický jídelní stůl se vejde tak čtvero židlí a ty další? Kam je dát, aby nepřekážely, když nejsou denně potřeba? Řešením mohou být samozřejmě židle skládací. Ty nemusí být jen praktické, ale mohou se stát i ozdobou vaší domácnosti – mohou fungovat jako dřevěné obložení stěny, můžete si je sbalit do balíčku, který si vezmete s sebou na návštěvu.

Stačí se mrknout do galerie, do které se vešel jen zlomek toho, na čem všem se dá sedět, a jak všemožně se dá také židle složit.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Tvor z jiného světa. Můžete s ním sepsat třeba své paměti Foto: Bhuto.com

Co je to? Můžete to mít doma

I praktické věci mohou být hravé.

Článek

Zavařené potraviny si uchovávají řadu cenných látek Foto: Thinkstock

Zavařit, nebo zamrazit? Co je lepší?

I když jsou dávno pryč časy, kdy hospodyňky celé léto zpracovávaly plody zahrady na zimu, stále máme chuť uschovat si část úrody.

Článek

Sezení nemusí bolet Foto: www.opsvik.no

Posaďte se – pan Židle přichází

Norský designer Peter Opsvik je ve světě bytového designu ikonou.

Článek

Knoll MR Chaise Longue je jednou z raných Miesových prací, při nichž se úspěšně pokusil nově interpretovat designové prvky nábytku z 19. století Foto: Knoll

Kde se vzala dlouhá židle

Pohodlný kus nábytku v podobě chaise longue neboli dlouhé židle je tu s námi déle než elektrické křeslo. Základem jeho obliby je důmyslná koncepce známá už po tisíce let.

 

reklama