reklama

Nejúžasnější palandy na světě!

Poněkud velkopanské, ano. Ale aspoň jen pro zajímavost jsme si to neodpustili. Foto: Poněkud velkopanské, ano. Ale aspoň jen pro zajímavost jsme si to neodpustili.Foto: interiorish.com

Pokochejte se a inspirujte nápady na to, jak vtipně a stylově ušetřit místo v ložnici či v dětském pokoji.

Máte dvě a více dětí a váš příbytek nedosahuje závratných rozměrů? Hledáte způsob, jak zařídit dětský pokoj efektivně a přitom vkusně? Chcete dětem vytvořit dost prostoru pro hraní a zábavu? Základní pravidlo zní: budujte do výšky. A postele, jelikož zabírají nejvíc prostoru a přitom se bez nich neobejdete, jsou bezvadným příkladem toho, kde byste měli začít.

Můžete se samozřejmě vypravit do nejbližšího obchoďáku s nábytkem a koupit, co vám zde nabízejí. Vám a tisícům ostatních. Nebo můžete posečkat a investovat do palandy, která se stane zhmotněním snů vašich dětí a ozdobou jejich pokoje na řadu dlouhých let. Bude vás to stát více času (a nepochybně i peněz, přiznáváme), ale vycházejme z předpokladu, že tak dominantní kus nábytku si zaslouží více prostředků i pozornosti při výběru. Nemyslíte?

Další jeskyňky, tentokrát pro tři permoníčky. Foto: souali.comDalší jeskyňky, tentokrát pro tři permoníčky.Foto: souali.com

Na co pozor

Pozornost věnujte zvláště materiálu – druhu použitého dřeva, jeho síle a tvrdosti – a taky tomu, jak je výsledný produkt stabilní. Nepořizujete si ho na jednu sezonu ani na dvě, takže jestli se někde vyplatí zainvestovat do kvality, je to právě tady.

Jakou velikost postelí zvolíte, to je samozřejmě na vás. Když už si ale budete palandy pořizovat, doporučujeme uchýlit se rovnou k dospělácké velikosti. Co na tom, že se na obřích matracích budou vaše děti zatím ztrácet. Uteče to jako voda a byla by škoda za pár let zase všechno předělávat.

Pozor taky na vzdálenost obou postelí od sebe. Měla by být dostatečná na to, abyste si na tu spodní mohli pohodlně sednout a přečíst dětem pohádku před spaním.

Důležitým aspektem je i přítomnost úložných prostorů buď na oblečení, či na hračky, a případně i závěsů pro vytvoření většího soukromí dětí v pozdějším věku.

(kar)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Inspirace pro rodiče, jejichž chlapec zrovna prochází motoristickým obdobím. Všimněte si pohovky nebo skříňky á la tankovací stojan Foto:

Inspirace: 11 úžasných pokojů pro pány kluky

Uvažujete o tom, že svému synovi zařídíte jedinečný pokojík v pirátském nebo indiánském stylu? Nechte se inspirovat skvělými nápady a pusťte se do toho...

Článek

Malí raubíři budou mít své království Foto: archiv FTV Prima

Proměna: V třígeneračním domku dokázali vykouzlit dětský pokoj

Prohlédněte si nový pokojíček pro dvouletou holčičku a pětiletého kluka.

Článek

Pohled do nitra džungle Foto: Zuzana Schubertová

Designérka Zuzana proměnila dětský pokoj v džungli

Letní období, kdy jsou děti mimo domov na prázdninách, je ideální k úpravám jejich pokojíčků. Můžete totiž směle stěhovat, malovat a tvořit nový interiér, aniž byste...

 

reklama