reklama

Nejvyšší a nejluxusnější mrakodrap se staví v Praze na Pankráci. Byty budou stát i 100 milionů Kč

Nejvyšší rezidenční budova v Česku nabízející unikátní výhledy  na Prahu vyrůstá v oblasti Pankrácké pláně Foto: Nejvyšší rezidenční budova v Česku nabízející unikátní výhledy na Prahu vyrůstá v oblasti Pankrácké pláněFoto: PSJ Invest

Praha získá nové nej – nejvyšší bytovou budovu, která bude měřit 104 m.

Bude nejvyšší, nejluxusnější a také nejdražší. Na mapě Prahy přibude nová výšková budova, která díky poloze na pankrácké pláni nabídne unikátní výhledy na Pražský hrad a kouzelné centrum města. 

Luxusní mrakodrap s názvem V Tower, Prague bude mít 30 pater se 130 byty, vysoký bude 104 metrů. V posledním patře bude pět penthousů s vlastními střešními bazény a terasou. Tyto byty budou stát až 100 milionů korun. Stavba  začala letos v červnu a má skončit v říjnu 2017. V Tower bude po svém dokončení nejvyšším čistě bytovým domem v Česku, nejvyšší budovou v naší republice je AZ Tower se 111 metry v Brně.

Byty budou od 50 do 400 m² Foto: Byty budou od 50 do 400 m²Foto: PSJ Invest

Autorem stavby je architekt Radan Hubička. „Věže se od sebe oddalují a zároveň se vzájemně přitahují, v dolní části jsou přitom pevně spojené. Jde o mužský a ženský princip. Nastává dialog – z různých pohledů se obě věže střetávají, jedna mizí a druhá se vynoří, objeví se prázdno, pak opět splynou,“ popsal své dílo Hubička.

Základní informace o projektu:
–130 exkluzivních bytů 50 až 400 m²
– penthousy s vlastními střešními bazény
– 254 nadstandardních podzemních parkovacích stání
– privátní fitness, bazén, sauna, jacuzzi, pára, společenská místnost, dětská místnost
-recepce nabízející 24/7 služby hotelového typu, nonstop security

Mrakodrap kromě vlastních bytů bude mít další zázemí: privátní fitness, bazén, saunu, jacuzzi, páru a společenskou místnost, recepci nabízející 24/7 služby hotelového typu (například čistírnu a úklid), nonstop security. To vše pro majitele bytů s plochou od 50 do 400 m².

V Tower Prague bude stát v sousedství budovy bývalého Motokovu (dnes City Empiria) a bývalého Československého rozhlasu (dnes City Tower), pod jejíž rekonstrukcí je podepsán architektonický ateliér Richarda Meiera.

V Tower Prague bude trvale udržitelná zelená budova tak, aby komfortně splňovala ve světovém měřítku nejvyšší požadavky na zelené budovy obsažené v certifikaci LEED PLATINUM. V praxi to znamená zavlažování zeleně pouze dešťovou vodou z retenčních nádrží, využívání obnovitelných zdrojů energie, použití pouze zdravotně nezávadných materiálů.

(web)

Mohlo by vása zajímat:

Článek

Čestné ocenění se dostalo čínskému projektu Noah Oasis, který proměňuje ropnou plošinu v ekologický mrakodrap, který by čistil moře v místě ropného vrtu Foto:

Nejkrásnější mrakodrapy světa: Zvítězil návrh z Polska

Mrakodrap s iluzí pouště i moře, průsvitný mrakodrap anebo mrakodrapová chatrč. Na devátém ročníku mezinárodní soutěže návrhů, idejí a vizí pro život ve výškách bodovaly...

Článek

reklama