reklama

Nenechte se vykrást! 4 rady, jak předejít vloupání

Jak předejít vykradení Foto: Jak předejít vykradeníFoto: Thinkstock

Lidé často dělají takové hlouposti, jako že na svůj veřejný profil na Facebooku napostují fotky z právě probíhající báječné dovolené.

Vloupání do bytu či domu je velmi nepříjemný zážitek, který nás může poznamenat na dlouhou dobu. Kromě zcizení majetku zanechává často i trvalé následky na naší psychice. Přínášíme základní rady, jak předejít vykradení.

1. Dveře a okna

Vždy, když opouštíte byt či dům, byť jen na krátkou chvíli, ujistěte se, že jste zamkli dveře a zavřeli všechna okna. „Z praxe známe i případy, kdy zloděj stihne vykrást byt, než vynesete odpadky,“ říká Ivan Pavlíček, odborník na zabezpečení ze společnosti Next. Nikdy neschovávejte klíče od bytu či domu do květináčů nebo pod rohožku, usnadňujete tak zlodějům práci, a zároveň ohrožujete plnění pojistného. Nepodceňujte ani zabezpečení svých vstupních dveří.

Článek

Také toužíte po novém bydlení?  Foto:

Finty při koupi bytu: podepište, nebo vás předběhne hokejista!

Kupujete byt? Pak se připravte na triky realitních makléřů a prohlédněte pozlátka developerů.

„Jestliže máte na běžných dveřích zámkové vložky starší více než deset let, je vysoce pravděpodobné, že dveře zloději neodolají. Nepomůže vám ani dílčí výměna vložky za kvalitnější. Obecně stále platí, že zloději odolají pouze certifikované bezpečnostní dveře minimálně ve III. bezpečnostní třídě s vložkou a kováním minimálně ve stejné bezpečnostní třídě jako dveře samotné,“ radí Ivan Pavlíček.

2. Udržujte si soukromí

Na vizitkách u zvonku i na schránce uvádějte vždy pouze příjmení, bez titulů a ideálně v množném čísle. Nikdy nenechávejte na dveřích od svého bytu či domu vzkazy, které by mohly prozradit vaši nepřítomnost. Neuvádějte žádné informace o své nepřítomnosti ani na svém záznamníku. Nikdy se nechlubte před cizími lidmi, co máte doma cenného. To platí i o sociálních sítích.

3. Zabezpečení cenností

V případě, že v bytě uchováváte nějaké cennosti, nikdy je nenechávejte pohromadě na jednom místě. Dobré je si pořídit trezor. Doporučujeme si také zapsat sériová čísla všech cenností a elektronických výrobků a vyfotografovat si je. Seznam si pečlivě uschovejte. V případě vykradení tak usnadníte práci pojišťovně a policii a snadněji získáte své věci či peníze zpět.“

4. Sousedé a okolí

Pokud bydlíte v rodinném domku, je dobré dbát na dostatečné osvětlení vašeho pozemku, především u vchodových dveří. Zloděje často odradí také udržovaná zahrada, především posečený trávník značí, že je v domě někdo stále přítomen. Nenechávejte na zahradě ležet žádné nářadí či žebřík, které by mohli usnadnit práci zlodějům. V bytě i domku udržujte dobré sousedské vztahy, které pomohou zvýšit bezpečnost vašeho obydlí tím, že si nejste navzájem lhostejní.“

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Aby vám nezbyly oči pro pláč Foto:

Přijít o byt je tak snadné. Za 200 Kč ročně ale můžete mít klid

Od letošní roku katastrální úřad vylepšil svou službu sledování změn v katastru. Za 200 Kč ročně si tak můžete zajistit bezpečnou střechu nad hlavou.

Článek

Koupě bytu je zpravidla největší investicí v životě běžného smrtelníka Foto:

Nový způsob podvodů s byty? Nabízejí se neexistujícící reality. Proč?

Požadavek zálohy na byt, který jste neviděli, je stará vesta. Nově podvodníci falešnými inzeráty loví i možné klienty pro úvěrové společnosti.

reklama