reklama

Nepodceňujte výběr psí misky. Nechcete přece, aby kvůli ní váš pes zemřel

Stačil by kus masa jen tak, ale takto je to stylovější Foto: Stačil by kus masa jen tak, ale takto je to stylovějšíFoto: Thinkstock

Psí miska je nedílnou součástí bytu. Jak ji vybrat, aby bylá krásná, ale i vhodná pro vašeho miláčka?

Oproti nám lidem jsou naši čtyřnozí přátelé docela nenároční. V zásadě se spokojí pouze s dvoudílným jídelním servisem. Jenže věděli jste, že existují i psí bary, misky pro psy s dlouhýma ušima nebo nerozlitelné misky?

Už v okamžiku, kdy přinášíte štěně poprvé do svého (a vlastně už i jeho) příbytku, měly by být jeho mističky na vodu a krmení na svém místě. Ideálně jim vyhraďte méně frekventované místo, kde o ně nebudete zakopávat a kde bude mít pejsek na žrádlo klid. Vzhledem k tomu, že vodu budete měnit několikrát denně, nebude úplně od věci, když v jejich bezprostřední blízkosti bude vodovod.

Jestliže se svým psem cestujete, doplňte dvoudílný jídelní servis ještě skladnou miskou na vodu i granule. Cena: 275 korun Foto: Jestliže se svým psem cestujete, doplňte dvoudílný jídelní servis ještě skladnou miskou na vodu i granule. Cena: 275 korunFoto: Justhunter.goodtime.cz

 

Torze neboli přetočení žaludku je častou příčinou úmrtí u psů středních a větších plemen. Souvisí se způsobem jejich krmení – pokud se při tom musí ohýbat, je to pro ně rizikové. Proto je dobré zvednout jim misku. Riziko snížíte také tak, že je budete krmit víc než jednou denně a různými druhy krmiv.

Mističky vybírejte podle velikosti psa. I malinkaté štěně by se do ní přes okraj mělo pohodlně dostat. Navíc právě štěňatům, vzhledem k tomu, že ráda všechno okusují, nekupujte nádoby z plastu. Váš čtyřnohý miláček určitě ocení, když jeho misky budou stát pevně na podlaze. Proto mu dopřejte těžší stabilní nádobíčko, případně nerezové s gumovým lemem na spodním okraji.

Majitelé středních a větších plemen, kteří se obávají torze žaludku, by měli svému psovi pořídit takzvaný psí bar, tedy stojan se dvěma miskami s nastavitelnou výškou. Pokud psovi zvednete vodu i žrádlo do úrovně jeho hrudníku, předejdete vážným zdravotním komplikacím. Prodejci potřeb pro domácí zvířata nabízejí i speciální misky pro psy s dlouhýma ušima nebo misky pro psí cestovatele. I takové najdete v naší fotogalerii:

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

V této pohovce má pejsek vše po ruce Foto:

Vymazlené pelíšky pro pejsky. Který si vyberete?

Pokud vám leží na srdci pohodlí vašeho čtyřnohého miláčka a zároveň vám pelechy, které jsou u nás běžně k dispozici, připadají příliš fádní, nahlédněte a nechte se inspirovat.

Článek

Střední plemeno psů bude maximálně spokojeno Foto:

Kočka leze dírou, pes oknem. Dvířka pro čtyřnohé miláčky

Dírou nebo oknem už své mazlíčky dávno vypouštět nemusíte. Na trhu jsou k dispozici vychytávky, které vám přinesou pohodlí a vašim psům a kočkám potřebnou volnost.

Článek

V květináčích umístěných na slunném místě se při troše péče daří pažitce, petrželce, šalvěji, rozmarýnu nebo majoránce Foto:

Základní pravidla pěstování bylinek na okně

Stačí troška místa, sluníčka a vody – a vaše jídlo získá jinou dimenzi.

reklama