reklama

Nový český rekord: Na Kroměřížsku mají největší perníkový betlém

Betlém si můžete prohlédnout o adventních nedělích ve Zdounkách v Domě kultury Foto: Betlém si můžete prohlédnout o adventních nedělích ve Zdounkách v Domě kulturyFoto: Isifa

K Vánocům neodmyslitelně patří perníčky i betlémy. Na Kroměřížsku spojili obojí.

Česko má nový rekord: největší perníkový betlém. Najdete ho ve Zdounkách na Kroměřížsku – stojí za ním lidé z této a okolních obcí. Nejsou to však žádní profesionální cukráři, ale parta nadšenců, která si řekla, že chce k Vánocům vytvořit něco jedinečného. Díky celkovému počtu 1806 perníků tak vytvořili dokonce nový český rekord – největší dosavadní betlém tvořilo 1215 perníkových figurek.

Betlém v číslech

Nový největší betlém čítá 1255 lidských postav, dále pak ovečky, stromy a domečky. Spotřebovalo se 120 vajec a 30 kilogramů mouky, práce trvala měsíc. Pokud si chcete betlém prohlédnout, můžete do Zdounek vyrazit o adventních nedělích. Betlém najdete v Domě kultury. Pak bude asi přesunut do místního kostela.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Advent je tady, už se chystáte? Foto:

Super rychlé a levné návody na adventní svícny

Nechce se vám utrácet až několik stovek za adventní svícen? Nebo patříte k těm, kteří před honosnými a přezdobenými věnci dávají přednost spíše jednodušší dekoraci? V tom...

Článek

Vánoční hvězda Foto:

Jak správně koupit vánoční hvězdu. A jak se o ni dobře starat

Vyberte si v obchodě zdravou rostlinu, poradíme také, jak se o ni postarat doma. Těšit se z ní můžete až do února.

Článek

146907656 Foto:

Nejvyšší čas koupit si brambořík! Plus dokonalý návod, aby kvetl až do jara

I když za typickou vánoční květinu je považována vánoční hvězda, stále větší oblibu si nachází i skromný, o to krásnější brambořík (cyklamen).

 

reklama