reklama

Nový domov Baracka Obamy: Až uvolní místo Trumpovi, odstěhuje se do zámečku za 150 milionů Kč

Nový domov Baracka Obamy a jeho rodiny má mimo jiné i byteček pro au-pair, což se hodí, protože maminka Michelle už s nimi léta žije Foto: Nový domov Baracka Obamy a jeho rodiny má mimo jiné i byteček pro au-pair, což se hodí, protože maminka Michelle už s nimi léta žijeFoto: Washington Fine Properties

Kam z Bílého domu? Barák Baracka Obamu vyjde na půl milionu měsíčně, nový domov si totiž jen pronajme v luxusní čtvrti pouhé 3 kilometry od Bílého domu.

Obamovi se už mohou těšit na svůj nový domov s osmi koupelnami. Pravděpodobně do něj zamíří v druhé polovině ledna, kdy je Bílém domě vystřídá Donald Trump. Zatímco Trump už s manželkou Melanií zvažují, jak promění interiér tradičního sídla amerických prezidentů, Barack, Michelle, Malia Ann a Sasha zamíří do domu ve fešné washingtonské čtvrti Kalorama. Nemovitost s obytnou plochou 760 m² nevlastní a nájemné podle údajů z webových stránek realitní kanceláře Zillow činí 550 000 Kč měsíčně.

Inkasovat je bude podle CNN majitel domu Joe Lockhart, který v Bílém domě sloužil jako tiskový tajemník předchozího prezidenta Billa Clintona, spolu se svou ženou Giovannou Gray Lockhartovou.

Nový domov Baracka Obamy a jeho rodiny  Foto: Nový domov Baracka Obamy a jeho rodiny Foto: Washington Fine Properties

Dům z roku 1928 s krásnou zahradou má halu, z níž vede chodba s bílo-černou šachovnicovou podlahou do obrovského obývacího pokoje. Dál jsou dvě ložnice pro hosty, z nichž každou doplňuje ještě šatna. Čtveřice malých ložnic ve vrchním patře může sloužit ostraze nebo personálu. V domě je také speciální pokoj, který by se výtečně hodil pro matku stávající první dámy Michelle Obamové, Marian Robinsonovou. Ta totiž rovněž žije s rodinou v Bílém domě.

Nový domov Baracka Obamy a jeho rodiny  Foto: Nový domov Baracka Obamy a jeho rodiny Foto: Washington Fine Properties

Komfortní dům, který stojí jen tři kilometry od oficiálního prezidentského sídla, naposledy měnil majitele v květnu 2014, tehdy stál bezmála 126 milionů Kč, jeho hodnota ale podle realitních expertů od té doby ještě výrazně vzrostla. Rodina podle informací listu Las Vegas Review Journal zůstane ve Washingtonu ještě několik let kvůli nejmladší dceři. „Budeme tu muset ještě pár let zůstat, aby Sasha dokončila školu,“ načrtával Obama už v březnu. „Stěhovat někoho uprostřed studií jde jen těžko,“ zdůvodňoval setrvání v metropoli. Sasha, která ještě dochází na prestižní soukromou střední školu Sidwell Friends School, tak bude moci nerušeně dostudovat. Pokud by měli Obamovi volnější ruce, mohli by přesídlit do Chicaga ve státě Illinois, kde jim patří dům s obytnou plochou bezmála 580 m².

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Donald Trump má více sídel, jeho hlavní byt se nachází v 66. patře mrakodrapu Trump Tower (vpravo). V lednu 2017 se Trump i s rodinou přestěhuje do Bílého domu Foto:

Trump jde do horšího! Jeho byt má stěny pokryté zlatem a mramorem. Bílý dům je obyčejnější

Penthouse Donalda a Melanie Trumpových skýtá nádherný výhled na New York. Aby ne, když je v 66. patře rodinného mrakodrapu. Byt byl evidentně inspirovaný zámkem ve...

Článek

Mar-a-Lago, Palm Beach, Florida patří Donaldu Trumpovi již od roku 1985 Foto:

Pojďte na návštěvu k Donaldu Trumpovi. Než se odstěhuje do Oválné pracovny

Donald Trump kromě svých hotelů vlastní nejednu nemovitost. Hlavní sídlo má v 66. patře svého mrakodrapu Trump Tower. 10 let však žil v tomto zámečku na Floridě, který...

Článek

Vlevo Dvojčata, vpravo nově postavená první budova Světového obchodního centra - 1 World Trade Center (WTC1), která nahradila Dvojčata Foto:

New York s Dvojčaty a bez Dvojčat: Jak se změnila podoba města po 11. září 2001?

Dvojčata v New Yorku nahradil po útocích jediný mrakodrap nového Světového obchodního centra. To ale není jediná změna.

reklama