reklama

Obří graffiti v Káhiře pokrylo na 50 domů

Jak to dokázali?  Foto: Jak to dokázali? Foto: instagram

Svět oblétla zpráva o graffiti rozprostřeném po fasádách mnoha domů, které při pohledu zdálky splývá v souvislý obrazec. Jak to jeho autoři dokázali?

Pouliční umělci – jak se lidem aplikujícím své vize spreji po zdech domů také říká – svým rozsáhlým počinem překvapili hned dvakrát. Jednak velikostí malůvky rozprostřené po fasádách hned 50 domů a jednak tím, že ji vytvořili právě v Káhiře. Hlavní město Egypta totiž nepatří mezi metropole, které by pouliční umění podporovaly.

Světlo do případu vnesl americký deník New York Times, který odhalil autora malby, Tunisana vystupujícího pod přezdívkou eL Seed. Právě on navrhl motiv, který tak výrazně proměnil pohled na jednu ze zapadlých částí Káhiry. Jeho malba – bezpečně největší ve městě – má být poctou káhirským popelářům. Ať už je to jakkoliv, dílo v jeho ucelené podobě popeláři i kdokoli jiný spatří jedině z vrcholku nedalekého kopce.

Umělec nevynechal sebemenší zídku, která se k uskutečnění jeho záměru nabízela Foto: Umělec nevynechal sebemenší zídku, která se k uskutečnění jeho záměru nabízelaFoto: instagram

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Článek

Místo světříků pro vnoučata oblékla Grace Brett sloupy před kavárnou Foto:

Háčkující partyzánka: 104letá babička oblékla své město do háčkovaného kabátku

Yarn bombing neboli česky pletený street art je forma pouličního umění.

Článek

Guerilla gardening. Tato fotka vyhrála 1. místo v soutěži International Garden Photographer of the Year v roce 2014 v sekci Greening the City, pro více info o soutěži jdi na www.igpoty.com Foto:

Guerilla gardening

Pomsta naštvaného zahradníka? Ne, jen guerilla gardening.

reklama