reklama

Tento londýnský byt definují černobílé linie

Obývací prostor je neuvěřitelně světlý díky prosklené stěně. Foto: https://www.yamstudios.com Foto: Obývací prostor je neuvěřitelně světlý díky prosklené stěně. Foto: https://www.yamstudios.comFoto: www.yamstudios.com

Čisté linie černobílého londýnského bytu.

Londýn je nádherné město, v kterém umí architekti velmi často lákavým způsobem spojit historii s moderní dobou. Stejně tak v něm naleznete spoustu chytře a vkusně promyšlených interiérů, v kterých se dá příjemně bydlet. Takovým je i mezonetový byt nedaleko Old Street, na jehož návštěvu vás prostřednictvím galerie a tohoto článku zveme.  

Rekonstrukci bytu dostali na starost interiéroví designéři z Yam studios. Byt oplývá poměrně velkým množstvím denního světla, a to díky prosklené stěně s ohromujících rozměrů. Velkolepé „okno“ osvětluje nejen obývací část, ale v patře také přístup do koupelny a ložnice.

I kuchyně dodržuje čisté linie a původní nápad dodržet rozsah hlavních barev jen na dvou – černé a bílé. Foto: https://www.yamstudios.com Foto: I kuchyně dodržuje čisté linie a původní nápad dodržet rozsah hlavních barev jen na dvou – černé a bílé. Foto: https://www.yamstudios.comFoto: www.yamstudios.com

Nový design vsadil na minimální monochromatický režim. Toho bylo docíleno využitím strohých povrchových úprav jednotlivých částí bytu, včetně pohledového betonu, přírodní struktury dubového dřeva a dvoubarevné pryskyřicové podlahy. Architektonické prvky schodiště a balkonu přímo vyzařují čisté linie. Vedle nich zaujme temná minimalistická kuchyň a designové osvětlení. V projektu se také počítalo s originálním designem koupelny, s šatnou vyrobenou na míru a plně vybavenou kuchyní.

Možná na vás byt dýchá trochu chladně. Ale to je jen tím, že v něm nevidíte jeho obyvatele. Zkuste si je tam představit a zjistíte, že prostor, který na první pohled působí mírně nezabydleně, dostává s lidskou přítomností zcela jiný rozměr. Najednou cítíte atmosféru otevřenosti, v které nikoho nedrtí množství zbytečného domácího harampádí a kde se dá volně dýchat. Navíc si sem můžete přivést i početnější společnost. Moderní vnímání obytného prostoru nabízí velkou variabilitu a je jen na vás, čím si dále prostorný byt zabydlíte.

Foto: Yam studios.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Tento kus nábytku slouží nejen k ukládání čtiva, ale také jako rodinná nástěnka  Foto:

Pražský byt vyhořel. A jako Fénix povstal z popela

Říká se, že všechno zlé je pro něco dobré.

Článek

Článek

Pohled z východní strany Foto:

Rezavý dům ve svahu. Nechybí vinný sklep ani skvělý výhled

Dům v Horoměřicích u Prahy má nezvyklý půdorys a opláštění, které nepotřebuje údržbu.


reklama