reklama

Odstranili většinu příček a získali vzdušný moderní byt

Kuchyň záměrně nevypadá příliš jako kuchyň – i kuchyňský ostrůvek tak lépe plní funkci místa k posezení a popovídání Foto: Kuchyň záměrně nevypadá příliš jako kuchyň – i kuchyňský ostrůvek tak lépe plní funkci místa k posezení a popovídáníFoto: Crosby Studios

Mladý pár našel jedinečnou příležitost k seberealizaci v menším loftu, který díky na míru zhotoveným prvkům působí čistě a moderně.

Oba mají hektickou práci v televizi, a o to víc Vladislav se svou přítelkyní Sofií toužili po harmonickém domově. Ve spolupráci s interiérovými návrháři vybourali příčky ve svém menším moskevském bytě a vytvořili tak základ jeho nové, vzdušnější podoby. Byt nově rozdělují namísto zdí už jen sklo, kov a na míru vyrobené skříně.

Podlaha z broušené betonové mazaniny, syrově vyhlížející betonový strop i zavěšená síť dodávají bytu osobitý ráz. Jedinečnost se tu obejde bez křiklavých dekorací. Namísto ozdob byt vyniká funkčním designem a chytře řešenými úložnými prostory. Spolupráce mezi zákazníky a experty šla hladce Vladislavovi se Sofií se líbily všechny návrhy řešení, s nimiž designéři z přizvaného studia přišli. To se týkalo hlavně pohledové betonové podlahy, ale i nápadu zachovat surové betonové stropy, které bytu propůjčují industriální ráz.

Šikovně vyřešená plocha pro květiny se našla překvapivě v prodloužení dřezu Foto:

Jakmile z bytu zmizely veškeré nenosné stěny, rozhodla se dvojice pro moderní rozdělení prostoru. To zajišťuje černý kovový prosklený kvádr s vestavěnými skříněmi. Na ploše 64 m² se podařilo vytvořit privátní zónu s koupelnou, ložnicí a malou pracovnou. Naproti tomu obývací část s jídelnou a kuchyní jsou v jediném otevřeném prostoru.

(dah)

Článek

 

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Aby opticky zvětšil prostor a zvýšil strop, protáhl Gream dubovou podlahu až do jedné ze stěn, kde přechod dřeva k předsazené stěně podsvítil skrytými led zdroji Foto:

Londýnský loft v newyorském stylu

Někdejší kancelářské prostory uprostřed Londýna proměnil fotograf ve víceúčelový loft pro práci i odpočinek.

reklama