reklama

Okouzlující zrcadla. Které si vyberete?

Magie kulatých tvarů dokáže ozvláštnit i mnohem větší plochu Foto: Magie kulatých tvarů dokáže ozvláštnit i mnohem větší plochuFoto: Giesendesign.com

Ke známé pohádce o Popelce a zlé královně neodmyslitelně patří také mluvící zrcadlo, které prohnanou vládkyni škádlí pohledem na nejkrásnější osobu na světě. I když dnes technika postoupila hodně daleko, mluvící zrcadlo je zatím ještě skutečně jen pohádka. Ovšem i to, co zrcadlo dokáže v našem dnešním prozaickém dennodenním bytí, je rozhodně nezanedbatelné. V konečném důsledku může vlastně i „mluvit“. Dokáže totiž leccos prozradit o svém majiteli. Až k vám někdo přijde na návštěvu, vězte, že vkusné a případně i vtipné zrcadlo ocení.

Třikrát plus pro zrcadlo

Několik ladně upravených zrcadel a hned se jednoduše upravený prostor s válendou stane čímsi jedinečným Foto: Ideastodecor.comNěkolik ladně upravených zrcadel a hned se jednoduše upravený prostor s válendou stane čímsi jedinečnýmFoto: Ideastodecor.com

Čistotu skla ponecháme nyní stranou a zaměříme se na tři aspekty, kterými nás skleněná odrazová plocha vždy přesvědčí o své užitečnosti. Už jen to, že doma zrcadlo máte, přispívá k tomu, že si opticky rozšiřujete prostor svého „království“. Zvláště v úzkých chodbách a malých místnostech je zrcadlo neopomenutelným pomocníkem, jenž dokáže bojovat proti pocitu stísněnosti. Další předností zrcadla je sama jeho funkce – odraz světla. Pokud na něj dopadá i to denní, máte jakoby o jedno okno navíc.

Stačí skleněnou plochu trochu ozvláštnit lištami a hle, jaký je to pěkný kousek pro váš domov!  Foto: Potterybarn.com

A do třetice všeho dobrého, zrcadlo vyjádří váš vkus. Dokáže o svém majiteli hodně prozradit, aniž by se v něm případný host musel donekonečna vzhlížet. Prozradí o vás, které tvary preferujete – ostré hrany, či oblé a smírné tvary, jestli máte smysl pro humor, cit pro vyváženost prostoru, v neposlední řadě i to, jak si dokážete prostor kolem vás ozdobit.

 

Pojďme se podívat na zajímavé nápady, jak si lze s klasickým nástěnným zrcadlem pohrát. Uvidíte, že prostý ovál, obdélník či jiné geometrické tvary se dají pěkně rozvést, v některém případě až do uměleckého díla. Jindy zase stačí chytrý postřeh designéra a na světě je vtipný a zároveň účelný bytový doplněk, který vyloudí úsměv na rtech už jen při pohledu z dálky. Vždy ale do prostoru místnosti skvěle zapadá.

Filip Sychra

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Ostré i ladně oblé křivky v jednom, zároveň ostrý kontrast bílé a červené. Že by ideální koupelna pro příznivce jistého fotbalového klubu? Ne, umyvadlo se jmenuje Abisko. Inspiraci našli designéři firmy Eumar ve švédském stejnojmeném národním parku Foto: Designisthis.com

Přečíst si e-mail v umyvadle? Co dnes umí sanita

Vodovodní baterie ve tvaru iPhonu, umyvadlo, na kterém si můžete projít svůj diář. I takovou podobu má základní lidská potřeba umýt si ruce. Přinášíme přehled vychytaných ...

Článek

Tak takovéhle okno, to je přímo vstup do jiné časové dimenze Foto: The Corcoran Group

Nástěnné hodiny jako krajka? Velký přehled hodin

Hodiny jsou nejen praktické, ale i krásné. Projděte si naši galerii a podívejte se, jak mohou dotvořit atmosféru místnosti.

Článek

Článek

V Dílnách tvořivosti vznikají věci pro radost i k užitku Foto: Roman Mlejnek a www.dilnytvorivosti.cz

Hodiny z gramodesky? Tipy na hravé doplňky

Jsou to drobnůsky - hodiny ze starých gramodesek, vonné svíčky, pestrobarevné zápichy do květináčů a přesto dokáží změnit atmosféru vašeho domova.

 

reklama