reklama

Originální chata visí nad potokem

Chata trochu jinak Foto: Chata trochu jinakFoto: Francotechnogap.com

Chata jako můstek? Jde to.

I když se léto s námi pomalu loučí, stále nás to táhne do přírody. Bydlení v ní však nemusí mít vždy podobu spacáků pod improvizovanou stříškou, případně chatičky někde v závětří. Přístřešek na fotografii trochu bourá naši představu spaní v přírodě, ba i chalupaření.

Místo pevné podsady se „chata“ jakoby vznáší ve vzduchu a klene se jako most nad korytem říčky. Pokud byste pak hledali nějaké místečko ke klidnému posezení třeba u čaje nebo kávy, případně byste chtěli ubytovat hosty, pak se s nimi můžete pohoupat v závěsné komůrce. Vypadá ale spíš jako plato a visí upevněná na lanech pod hlavní místností. Zkrátka opravdu originální bydlení.

Jak ale asi tušíte, nejedná se o zajímavost někde z Posázaví. Ta neobvyklá stavba s fortelnou střechou ze slámy a listí se totiž nachází na Bali. Tam mají horko po celý rok, takže si hlavu s nějakými kamínky dělat nemusejí a klidně opominou i většinu zdí. Rostlinného materiálu spolu s kamením je dost, takže stavba nebyla ani drahá. Nu což, zajímavý nápad. Třeba se nějakému kutilovi podaří i u nás něco podobného, ovšem s ohledem na naše klima, vytvořit. Držíme palce!

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

„Chtěl jsem postavit něco parádního,“ vysvětluje majitel, co jej přivedlo k tomuto nezvyklému projektu Foto: Joel Allen

Squatter zahnízdil na stromě

Když není v žádané lokalitě místo na zemi, tak je... na stromě.

Článek

Přistavěná vystupující část skýtá prostor pro dvě lůžka a současně opticky narušuje původní fádní kvádr Foto: Cúbica

Hádejte, z čeho je postavený tento dům?

Původně to byl kontejner. Dnes je to luxusní domek uprostřed přírody.

Článek

Čtyři spřátelené páry si postavily své letní bungalovy vedle sebe Foto: Matt Garcia Design

Čtyři kamarádi, čtyři bungalovy na jednom pozemku

Veškeré prázdniny a dovolenou beztak trávily spolu, takže si čtyři spřátelené páry postavily své letní bungalovy vedle sebe. Pozemek pro své rustikální, moderně pojaté...

 

reklama