reklama

Ozdobte dveře krásným vánočním věncem! Máme pro vás spoustu inspirace, stačí vybrat ten pravý

Vytvořte si krásný vánoční věnec na dveře. Foto: Vytvořte si krásný vánoční věnec na dveře.Foto: istock.com

Na Vánoce musí být krásné všechno. Už od vchodu by měl váš byt hlásat: jsme připraveni, jen vstupte! A přesně takovou vánoční reklamu vám zajistí vánoční věnec na dveřích. Nevíte jaký? Vyberte si z naší inspirace…

Věnce na dveřích jsou oblíbené hlavně v anglosaských zemích nebo v Americe. Tam se přímo předhánějí ve výzdobě, ale i tak musíme uznat, že krásný věnec na dveřích udělá o svátcích i adventu parádu. Klidně si tento zvyk půjčme, nebudeme daleko od tradic našich předků.

Věnce se zelených rostlin mají svůj původ v Evropě a jsou známé od dob předkřesťanských. Vždy měly silnou symboliku a naši předci jimi vyjadřovali, že i v zimě je příroda živá, slunce se pomalu vrací a vše se uzavře do kruhu.

Tato tradice dodnes přetrvává v podobě adventních věnců, ale i věnců na dveřích, které si dnes představíme. Vyberete si ten, který se vám líbí nejvíce?

Přírodní

Tady promlouvá jen čistá krása přírody. K výrobě vám stačí zaběhnout do lesa, posbírat trochu chvojí, šišek, mechu a větviček a na proutěný základ naaranžovat velmi naturální věnec. Nejhezčí bude jen tak bez umělých ozdob, přizdobte ho jablečnými křížalami nebo plátky sušeného pomeranče.

Věnec ozdobte třeba sušeným ovocem. Foto: Věnec ozdobte třeba sušeným ovocem. Foto: istock.com

Dekorativní

Zde naopak přírodu supluje jiskření kouliček, umělých rostlin, třpytek a krystalů. Hodí se spíše do městského bytu než na venkov a působí velmi uhlazeně a elegantně. Klidně si ho nechte vyrobit ad šikovného dekoratéra nebo se do toho pusťte sami. S tavicí pistolí.

Zbyly vám vánoční baňky? Použijte je jako ozdoby na věnec. Foto: Zbyly vám vánoční baňky? Použijte je jako ozdoby na věnec. Foto: istock.com

Živý zelený

Krásná ukázka doufání v příchod jara… Jehličí a suché větvičky nahradí skutečně svěží základ ze živých zelených rostlin. Zkusit můžete eukalyptus nebo klidně i jmelí. Nevýhoda je, že vám tahle šťavnatá nádhera stejně nakonec na dveřích uschne….

Přírodní věnec dlouho nevydrží, ale vypadá krásně. Foto: Přírodní věnec dlouho nevydrží, ale je krásný. Foto: istock.com

Dřevěný

Tento věnec vám naopak může vydržet klidně i roky! Je vyrobený ze suchého proutí nebo větviček, které si zvládnete odekorovat sami. Odráží spící zimní přírodu a tajemnou krásu dřeva.

Dřevěný věnec vypadá nádherně. Foto: Dřevěný věnec vypadá nádherně. Foto: istock.com

Šiškový

Huňatý a bohatě krásný je šiškový věnec. Opět ho zvládnete sami, pokud máte dobrý kruhový základ, košík pěkných šišek a pořádnou tavicí pistoli. Vše můžete ještě nenápadně zpevnit dekoračním drátkem a vyzdobit podle přání.

Vyrazte do lesa a ozdobte věnec šiškami. Foto: Vyrazte do lesa a ozdobte věnec šiškami. Foto: istock.com

Zlatý

K Vánocům se zlatá barva krásně hodí, evokuje hojnost, slavnosti a zlato u Ježíškových jeslí. Vyberte si jednoduchý přírodní věnec, který celý postříkáte zlatou barvou. Raději venku na balkoně a na novinách!

Nádherný věnec z jmelí. Foto: Nádherný věnec z jmelí. Foto: istock.com

Bobulový

V jednoduchosti je pravá krása. Tento věnec působí nádherně rustikálně, prostě přitom neskutečně efektně. Dnes seženete i jeho umělou verzi, ale pokud toužíte po vlastní výrobě, zaměřte se na zimní bobuloviny v červených barvách. Pozor na trny!!

Bobulky působí rustikálně a netradičně. Foto: Bobulky působí rustikálně a netradičně. Foto: istock.com

Barevný a veselý

Kdo říká, že věnec na dveře nemůže být extravagantní, barevný, veselý a trochu ulítlý? Nikdo jiný mít podobný nebude! Zapojte do jeho zdobení děti a uvidíte, kam se vaše společné dílko vyvine!

Hravý věnec. Foto: Hravý věnec. Foto: istock.com

Korkový

Pokud se nebojíte, že budete vypadat jako rodina holdující alkoholu víc než je zdrávo, vyrobte si věnec z korkových zátek! Vypadá velice efektně a hosté budou už od dveří vědět, že u vás je vždycky veselo!

Korkový věnec, Foto: Korkový věnec. Foto: istock.com

Extravagantní ovocný

Pozor, tohle je kousek pro elitu fajnšmekrů. Můžete jím ohromit návštěvy, ale připravte se na to, že dlouho nevydrží, než bude sněden.

Netradiční ovocný věnec. Foto: Netradiční ovocný věnec. Foto: istock.com

Bílý

Pokud si na nějaké úlety nepotrpíte a láká vás čistá severská krása, zkuste si na dveře pověsit bílý věnec ze suchých haluzek. Nejlépe vynikne bez zbytečných ozdob. Klidně může být i trochu nepravidelný nebo rozcuchaný, alespoň nebude působit uměle!

 

Láká vás severská krása? Tento věnec bude ten pravý. Foto: Láká vás severská krása? Tento věnec bude ten pravý. Foto: istock.com

 

(ku)

Další články:

Článek

Výroba věnce bude zábava pro celou rodinu. Foto:

DIY: Už máte adventní věnec? Vyrobte si ho sami doma! Jak na to?

Ani ne za týden tu máme první adventní neděli, ke které patří rozsvícení první svíce na adventním věnci. Ten totiž nesmí chybět v žádné domácnosti. Poradíme vám, jak si...

Článek

Vyrobte si nádherné ozdoby, které nikdo jiný mít nebude. Foto:

DIY: Vyrobte si netradiční ozdoby na vánoční stromeček. Takové nikdo mít nebude!

Co by to bylo za vánoční stromeček bez zářivých baněk? Určitě se shodneme na tom, že takové ozdoby k Vánocům neodmyslitelně patří. Co takhle zkusit baňky v novém moderním...

Článek

Inspirujte se těmi nejkrásnějšími dekoracemi. Foto:

Inspirace: Nejkrásnější dekorace z Pinterestu pro Vánoce 2017

Chcete letošní Vánoce vyšperkovat do posledního detailu a mít netradiční zajímavé dekorace? Nechte se inspirovat námi vybranými dekoracemi pro letošní Vánoce!

Článek

Prostřete překrásnou vánoční tabuli. Foto:

Štědrovečerní tabule: Jak slavnostně prostřít stůl na Vánoce? Okouzlete své hosty těmito detaily

Stromek je ozdobený, kapr se smaží v pánvi, přípravy vrcholí. Teď už jen prostřít stůl a Vánoce mohou začít. Pokud ale chcete, aby vaše štědrovečerní tabule vypadala...

reklama