reklama

Pes a nachlazení: Jak předcházet nachlazení u našich chlupáčů?

I psi berou antibiotika Foto: I psi berou antibiotikaFoto: Thinkstock

Kde se jen mohl nastydnout?

Razantní teplotní výkyvy, mráz a vlhkost jsou pro nachlazení, virózy a chřipky jako stvořené. Stejně jako my lidé se právě v tomto období potýkáme s nastydnutím, podobně jsou na tom i naši čtyřnozí kamarádi. Jak nachlazení předcházet a co dělat, když rýma spolu s dalšími symptomy zaútočí?

Prevence je cesta ke zdraví

Pokud se rtuť teploměru pohybuje okolo bodu mrazu, vsaďte na hřejivý psí obleček. V současné době je na trhu k dostání nespočet variant, střihů a barev. Vybírejte podle velikosti a vzrůstu daného plemene. Tato psí móda je nutností u ras, kterým příroda nenadělila huňatý kožíšek, ale i u těch, které pobývají uvnitř domu spolu s vámi.

Pes také trpí kašlem Foto: Pes také trpí kašlemFoto: Thinkstock

Dokázal váš pes něco výjimečného? Zachránil něčí život nebo někomu dlouhodobě pomáhá? Pak ho do konce února přihlaste do ankety Statečné psí srdce.

Příběhy hrdinných psí činů najdete ZDE.

Ti, co jsou navyklí na venkovní teploty a přebývají v boudě, jsou mnohem odolnější proti rozmarům počasí. Určitě však nešlápnete vedle, když boudu lépe zaizolujete a dovybavíte ji o deku, postačí klidně vyřazený model. Dodávejte psovi čerstvou vodu, tu však můžete i ohřát. Vlažná voda při nastydnutí pejskovi udělá dobře.

Kvalitní strava a pravidelný pohyb

Zajímejte se o složení krmiva formou suchých granulí a konzerv. Kupujte směs se správným poměrem živin, vitamínů a minerálních látek. Pravidelná a pestrá strava znásobí imunitu zvířete. Nutností je i pravidelný pohyb a četnost venčení.

Marod Foto: MarodFoto: Thinkstock

Mějte oči na stopkách

Neignorujte projevy nastydnutí a věnujte mazlíčkovi v tomto období zvýšenou porci pozornosti. Zanedbané onemocnění se může snadno vrátit a propuknout v silnější virózu nebo v něco, co je velmi podobné chřipce, kterou je nutno přeléčit antibiotiky. Přesné dávkování a časový interval podání léčiva vám doporučí veterinář.

Omezte venčení

Pozorujete, že vaše psímu miláčkovi teče z očí, kašle, kýchá a těžce se mu dýchá? Virové nebo bakteriální onemocnění se projeví i zápachem z tlamy. Zkraťte dobu venčení a po vykonání potřeby a krátkém proběhnutí se vraťte domů.

(len)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Za sucha pěkně voní... Foto:

Proč mokří psi tak smrdí?

Pohled na psí kožich pod mikroskopem u méně otrlých snadno vyvolá nechutenství. Odhaluje totiž exkrementy bakterií a kvasinky, které o sobě jinak vydávají svědectví až s...

Článek

Na party pozvěte jenom slušně vychované psy, předejdete tak zbytečným šarvátkám Foto:

Milujete večírky? Uspořádejte psí mejdan

Uvažujete o tom, že pozvete přátele na zahradní party? Zapomeňte na grilování, tím už dneska nikoho neohromíte. Buďte originální, zkuste psí večírek podle našeho manuálu.

Článek

No jistě, po krmení se celá paráda zasune a je od toho pokoj. Přístup k vodě ale zůstane zachován   Foto:

Skvělý napád, nebo bizár? Psí misky integrované do kuchyňské linky

Psí lobby získala na svou stranu interiérové architekty a ti integrovali a implementovali jejich dvě misky do kuchyňské linky. Pes od té chvíle nenadělá a ani lidé mu už...

reklama