reklama

Pětihvězdičkový hotel na Bali postavili na okraji útesu

Exotika je cítit na každém kroku Foto: Exotika je cítit na každém krokuFoto: Bali

Pokud vás lákají exotické destinace, Bali je určitě místo, kam byste se měli podívat!

V nejjižnější oblasti indonéského ostrova Bali se nachází pětihvězdičkový hotelový resort Banyan Tree. Čím se liší od ostatních luxusních hotelů této kategorie? Především svým umístěním. Banyan Tree totiž vyrostl na vrcholu 70 metrů vysokého útesu, jenž se tyčí nad nádhernou pláží, kterou omývá Indický oceán.

Atraktivní lokalita patří rozhodně k hlavním lákadlům, které hotel nabízí. Na druhou stranu nejde o lákadlo jediné. Zajímavá je také samotná architektura jednotlivých vil, z nichž se hotel skládá. Byly navrženy tak, aby co nejvíce upomínaly na místní tradice a kulturu.

Výhled na Indický oceán Foto: Výhled na Indický oceánFoto: Bali

Architektura vil v sobě spojuje vysoký stupeň řemeslného provedení krásného dřevěného vybavení pokojů s citlivě pojatým moderním přístupem. Otevřené prostory, velká okna a nekonečné bazény – typické prvky, které můžeme obdivovat u každé ubytovací jednotky.

Hosté hotelu si mohou vybrat, zda si přejí výhled na oceán, nebo zda preferují orientaci vily směrem do precizně upravené zahrady. Banyan Tree má ve své nabídce také prezidentské apartmá se třemi ložnicemi, privátním fitness centrem, media pokojem a 25 metrů dlouhým bazénem.

Kromě pohodlného ubytování hotel svým hostům také nabízí například soukromou večeři na vrcholu útesu nebo lekci jógy pod vedením zkušeného místního lektora. V pěší dostupnosti hotelu se nachází jeden z turisticky vyhledávaných cílů ostrova. Jedná se o posvátný chrám Uluwatu z 11. století, který je taktéž postaven na skále zhruba ve stejné úrovni nadmořské výšky jako zmiňovaný hotel. Odtud, stejně jako z hotelu, jsou prý vidět nejkrásnější západy slunce na Bali.

Klára Beščecová

Foto: Banyan Tree Ungasan, Bali

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Hotelový komplex Gili Lankanfushi na Maledivách je podle portálu Trip Advisor se stovkami tisíc uživatelů nejoblíbenější na světě Foto:

Nejoblíbenější hotel světa leží 8000 km daleko

Uživatelé největšího cestovatelského portálu TripAdvisor loni nejlépe hodnotili Hotel Gili Lankanfushi na Maledivách. Z českých hotelů si v anketě vedl nejlépe pražský...

Článek

Cabin Foto:

Jako v Eragonovi: Švédský hotel ubytovává své hosty na stromech

Bydlení na stromech slaví ve světě úspěch. Ve Švédsku tento nápad dotáhli ještě dál. V borovém lese vybudovali rovnou celý hotel.

Článek

Jak si kdo ustele... Z této oválné postele po drobných úpravách vznikne vířivka Foto:

Finský hotel láká na sněhové safari

Sledujte polární záři přímo z postele.

reklama