reklama

Pididům s klenbou za 120 000 korun? Tak to beru!

S touhle variantou byste byli u Máchova jezera za hvězdu. Foto: S touhle variantou byste byli u Máchova jezera za hvězdu.Foto: Tinyhousefor.us

Těžko říct, jestli za tím stojí chuť schoulit se v malém a důvěrně známém prostoru, neochota udržovat a uklízet větší prostory nebo čistě ekonomická nutnost, nicméně obliba minidomečků v zahraničí neustále roste. Tenhle americký model navíc zaujme nápaditým designem a cenou 120 000 korun.

Zvenčí to připomíná něco mezi rekvizitou z Pána prstenů, hangárem pro rogalo a roztomilou zahradní chatkou. Nenechte se ale mýlit. Arched Cabines, tedy něco jako „klenuté chaty“, nabízejí variabilitu a netušený vnitřní prostor. Dům navíc z dodaných dílů zvládnete postavit za víkend, tedy pokud máte připravenou základovou desku.

Co vás tedy uvnitř domu Davida Crueye, designéra a majitele firmy Arched Cabines z amerického Houstonu, čeká? Předně se musíte rozhodnout, jak velký půdorys a výšku oblouku budete potřebovat. Díky chytré konstrukci může být délka domu prakticky neomezená, šířka je pak od 4,3 do 7,3 metru. V závislosti na zvolené šířce se výška domu pohybuje od 3,7 do téměř šesti metrů.

O co je tahle kolonie pididomů hezčí, než unifikované smutné satelity na okrajích českých vesnic. Foto: O co je tahle kolonie pididomů hezčí, než unifikované smutné satelity na okrajích českých vesnic.Foto: wimp.com

Pojem chata není v případě Arched Cabines úplně přesný. V ceně domu totiž dostanete nejen žebroví konstrukce, krov, střechu a podlahy, ale také kvalitní izolaci, díky níž je dům celoročně obyvatelný. Na dům navíc firma dává záruku 40 let a vybrat si můžete z 20 barevných variant. Na druhou stranu musíte počítat s náklady na zasíťování a základy domu.

(mil)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Zvenku působí nenápadně Foto:

Unikátní minidomek vyrobí víc energie, než sám spotřebuje

Na první pohled je tento malý domek poměrně nenápadný. Má jednoduchý čistý design a zvenku nic nenaznačuje, že by se mohlo jednat o výjimečný kousek. Zdání ovšem klame.

Článek

Nádhera Julských Alp v plné kráse Foto:

Horská chata s nejkrásnějším výhledem na světě. Ubytování je tu zdarma

Má to ale jeden nemalý háček. Abyste se v této chatce mohli skutečně ubytovat, budete totiž muset vyšplhat do nadmořské výšky, která přesahuje 2500 metrů.

Článek

Dům trčí z dun jako diamant Foto:

Holandská chata ční z dun jako diamant

Luxusní chata Dune House na ostrově Terschelling na severu Nizozemska poutá pozornost jehlanovitým tvarem a chytře šetří energií.


reklama