reklama

Plánujete dřevostavbu? Inspiraci přináší Salon dřevostaveb 2016

Salon dřevostaveb 2016 Foto: Salon dřevostaveb 2016Foto: archiv Salonu dřevostaveb

Salon dřevostaveb 2016 představí české i zahraniční architektonické hvězdy.

Ve dnech 4.–7. února 2016 bude mít svou premiéru 11. ročník Salonu dřevostaveb, největší nesoutěžní přehlídky toho nejlepšího, co v oblasti moderní dřevěné architektury za poslední rok vzniklo. V letošním ročníku se představí celkem 40 staveb, z toho 23 projektů z Čech, 16 ze Slovenska a 1 z Rakouska. Páteční odpoledne bude patřit zahraničním architektům, kteří představí své projekty na odborné konferenci v restauraci PORT 58 (Tusarova 857/58).

Svou stavbu Haus 37m přijede představit rakouský architekt Juri Troy, jehož práce je spojena s oblastí Vorarlberska. Nebude chybět ani zástupce ze Slovenska Peter Mandl, který představí své molo s kavárnou na Dunaji. Naše severní sousedy bude reprezentovat polská architektka Magdalena Zawada s chatou Solominy.

Haus 37m přijede představit rakouský architekt Juri Troy Foto: Haus 37m přijede představit rakouský architekt Juri TroyFoto: archiv Salonu dřevostaveb

 

Příznivci domácí architektonické scény se mohou těšit na přednášky českých architektů Mozaika dřevostaveb. Ta se bude konat tradičně v sobotu 6. února od 16.00 do 18.00 hodin v auditoriu doprovodného programu veletrhu Dřevostavby na holešovickém Výstavišti.

Všechny prezentované stavby budou také představeny v publikaci Ročenka dřevostaveb 2015. Po pražské premiéře se Salon dřevostaveb 2016 přesune do Rakouského kulturního fóra v Bratislavě. Více informací o projektu SALON DŘEVOSTAVEB naleznete www.salondrevostaveb.cz.

Článek

Salon dřevostaveb je nesoutěžní přehlídka kvalitní moderní architektury ze dřeva. Formou výstavy, přednášek, projekcí a odborné literatury nabízí jedinečnou příležitost zhlédnout na jediném místě výběr toho nejlepšího, co v tomto oboru za poslední rok vzniklo. Přehlídka má těžiště na veletrhu Dřevostavby. Po zbytek roku se pak výstava pravidelně představuje i v dalších městech České republiky a na Slovensku.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Tvarem připomíná vlnu Foto:

Zvlněnou dřevostavbu postavili na řece

Ideální víkendový dům si každý představuje trochu jinak. Fennell Residence je ukázka toho, jak si takový odpočinkový prostor vysnil jeden manželský pár z Portlandu.

Článek

Interiér s umírněnou obdobou Lary Croft Foto:

Vyzkoušejte si bydlení v pasivní dřevostavbě. Třeba jen na víkend

Vůni dřeva a jen symbolické faktury za energie slibuje už i typizovaný dům. Jeden takový si budete moci už brzy sami vyzkoušet.

reklama