reklama

Podívejte se, jak perfektně lze zařídit dům o velikosti 26 m2

Tento domek by vedle klasického rodinného domu vypadal jako kůlnička Foto: Tento domek by vedle klasického rodinného domu vypadal jako kůlničkaFoto: Chris Heininge Construction

Malé domečky, anglicky zvané "tiny houses", jsou momentálně velkým fenoménem, mnoho lidí už nechce platit obrovské hypotéky, i když by mohli bydlet ve velkém domě. Raději méně vydělávají, méně platí a uskromní se.

Nedostatek peněz či nutnost častého stěhování nutí lidi pořizovat si malé domky označované ve světě jako „tiny houses“. A právě tento fenomén nedávno podpořil další průmyslově vyráběný exemplář.

Domek od amerického designéra Chrise Heininga má půdorys pouhých 15 m² a včetně patra skýtá obytný prostor 26 m². Přesto je bohatě vybavený a kromě prostoru v něm takřka nic nechybí. Sprchový kout s malou vanou, toaleta, kuchyně, televize i elektrický krb s plastovou imitací žhavého uhlí jsou k dispozici v přízemí. V o něco menším podkroví je manželská postel.

Celou věc lze naložit na kamion a odvézt. Jen je předtím dobré složit podkroví, aby se z celé věci nestal jednou ranou o návěstidlo obytný kabriolet.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Přistavěná vystupující část skýtá prostor pro dvě lůžka a současně opticky narušuje původní fádní kvádr Foto:

Hádejte, z čeho je postavený tento dům?

Původně to byl kontejner. Dnes je to luxusní domek uprostřed přírody.

Článek

Tato přestavba staré garáže na obyvatelnou chatu nazvanou Garage je cenami ověnčený debut archi studia Graypants ze Seattlu Foto:

Minidomečky: Bydlení snů se vejde do 50 m². Ušetříte za energie i za hypotéku

Menší dům znamená, že budete vlastnit jen věci, které jsou pro vás doopravdy důležité. Kromě toho nemusíte platit takové náklady na bydlení a jako bonus navíc ani tolik...

Článek

Minibyt v Paříži Foto:

Dovedete si představit byt o 8 m²? V Paříži si ho můžete pronajmout

Nejmenší byt nabízený v Evropě k pronájmu je menší než vězeňská cela.

reklama