reklama

Podívejte se, jak skvěle lze propojit interiér s exteriérem

Přízemí tvoří napůl otevřený bungalov Foto: Přízemí tvoří napůl otevřený bungalovFoto: Tuca Reinés

Maximální luxus v klidu samoty si v horách poblíž rušného São Paula dopřála jedna velká brazilská rodina. V zemi telenovel překvapí, že se jim to povedlo v minimalistickém stylu.

Na mírně svažitém pozemku poblíž brazilské metropole São Paula se poněkud rozpíná docela vydařená ukázka současné architektury. Rezidence Itatiba tvořená opticky vyváženou kompozicí hranolů je smysluplně zasazená do krajiny. Dům vlastní velká brazilská rodina o třech generacích, která předtím žila na stejném místě ve venkovském stavení v alpském stylu.

Navzdory věkovým rozdílům se stavitelé shodli na tom, že chtějí moderní a funkční vícegenerační dům na samotě.

Prostoru je dost, ale pocit hangáru nehrozí Foto: Tuca ReinésProstoru je dost, ale pocit hangáru nehrozíFoto: Tuca Reinés

Ač ji tvoří masivní jádro, rezidence působí elegantně a díky použití místního kamene do zvolené oblasti dobře zapadá. Poloha poblíž dlouhé a opuštěné pláže se zdá víc než rozumná. Výhled na malebnou krajinu se naskýtá takřka z každé místnosti, o venkovních částech nemluvě. Majitelé se nemuseli omezovat jen na nějakou předzahrádku velikosti většího květináče, jak bývá zvykem u developerských projektů ve městech. Venkovní zónu tvoří dlouhá terasa, bazén, rozlehlé trávníky a minimalistická zahrada s nově vysázenými stromy.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Dřevěný bungalov má jižní fasádu téměř celou prosklenou Foto: http://www.ilikearchitecture.net

Dům uprostřed lesa představuje romantické bydlení na dosah města

Podívejte se, jak žije mladý pár nedaleko Berlína, tedy jen 250 kilometrů od českých hranic.

Článek

Článek

„Skládací dveře používáme často. Lze tak snadno otevřít místnost přírodě a zdvojnásobit její prostor,“ vysvětluje Millar. Dveře s trojsklem splňují nároky pasivního standardu Foto: Millar Howard Workshop

Chtěli dům s minimální ekologickou stopou. I tak mají dost prostoru

Pasivní dům připomínající hospodářské stavení kombinuje moderní design se starými stavebními postupy.

 

 

reklama