reklama

Podívejte se na mrakodrapy, které mají spasit svět

Sand Babe je určen pro pouště. 3D tiskárny by ho měly z velké části vytisknout z písku. Nad zemí by měly být převážně obytné prostory a kolektory energie, pod zemí by se měla nacházet infrastruktura. Stavba by sloužila vědcům. Foto: Sand Babe je určen pro pouště. 3D tiskárny by ho měly z velké části vytisknout z písku. Nad zemí by měly být převážně obytné prostory a kolektory energie, pod zemí by se měla nacházet infrastruktura. Stavba by sloužila vědcům.Foto: eVolo

Lidstvo má neustálou potřebu posouvat hranice svých možností. Podívejte se, co si letos vymysleli renomovaní architekti.

Možnosti vědy a techniky dávno zrealizovaly vize, které si v 19. století vysnil Jules Verne. Stejně tak třeba jednou spatří světlo světa sny dnešních architektů. Jejich vize se soustředily v letošním ročníku soutěže eVolo, která sdružuje milovníky těchto budov rostoucích do nebe.

Architekti nemusejí posílat jen realizovatelné projekty, jde o to představit vize, které by podle nich mohly pomoci lidstvu. 

Sledujte nás také na Facebooku na Prima Living

V letošním ročníku se představily stavby, které by pomohly ekosystému planety, a tak i živočišnému druhu, který si Zemi podmanil. Mrakodrapy tak nemusí být jen prosklené budovy, které jsou enorními příjemci energií, ale budovami, které ji spotřebovávají v rozumné míře a naopak napomáhají k rovnováze životního prostředí či naší civilizace.

Podívejte se na letošní vítězné projekty:

 

Mohlo by vás také zajímat:

Článek

Bota má veliksot cca 318, jediné, co narušuje vzhled obuvi, je střecha Foto: profimedia.cz

Vlastníma rukama si postavili dům ve tvaru boty

Novozélandští manželé Steve a Judy Van-Den Yssel-Richardsovi si vystavěli dům do tvaru obří boty. Můžete se v něm ubytovat.

reklama