reklama

Podkroví domu se proměnilo v dokonalé klučičí království. Je z něj herna, ložnice i prostor pro dětskou fantazii

Tenhle pokoj může být čímkoli, v co jej malí kluci svou hrou promění. Foto: Tenhle pokoj může být čímkoli, v co jej malí kluci svou hrou promění.Foto: Flynnsideout.com

Pro interiérového designéra představují dětské pokoje zajímavou výzvu. Zařízení prostoru, který se má stát soukromým královstvím dítěte, není úplně jednoduché. Podívejte se, jak designér Brian Patrick Flynn proměnil během dvou týdnů nevyužívané místo pod střechou na úžasný multiprostor pro děti.

Mladí majitelé po nastěhování do svého nového domku tušili, že jednou místnost pod střechou bude patřit jejich dětem. Než se tak stalo, zaplnili ji nábytkem z dob svých studií na vysoké. Když se ale narodili jejich dva malí kluci, rázem bylo jasné, že se celé podkroví musí proměnit.

Aby se temnější nevyužívaná místnost změnila v klučičí království, bylo třeba odstranit koberec a nahradit jej světlou plovoucí odolnější laminátovou podlahou. I stěny doznaly změn, vedle bílé je pokryl odstín barvy moře, který se podle světla a úhlu pohledu může někdy zdát bleděmodrý nebo lehce zelenkavý.

I vikýře byly prakticky využité. Stalo se z nich místo s pracovními stoly. Stačilo jen upravit vhodnou desku a správně ji zavěsit pod okno. Každý kluk tak má svůj „stůl“ s dostatkem přirozeného světla. Foto: I vikýře byly prakticky využité. Stalo se z nich místo s pracovními stoly. Stačilo jen upravit vhodnou desku a správně ji zavěsit pod okno. Každý kluk tak má svůj „stůl“ s dostatkem přirozeného světla.
Foto: Flynnsideout.com

To nejdůležitější pak bylo rozdělit otevřený prostor do několika zón vhodným uspořádáním nábytku. Stěžejní místo dostala postel na míru. Z palandy se může v mžiku stát nedobytný hrad. Stejně tak bylo dobré využít vestavěné skříně jako šatníky, poskytnout klukům dostatek úložného prostoru pro hračky a pochopitelně i nějaká ta zajímavá zákoutí.

Celý pokoj je koncipován tak, aby mohl být variabilně využitý nejen v době klučičích her, ale také později, až začnou chodit do školy a studovat. Podívejte se do galerie, jak se proměna podkroví povedla.

(fis)

Další články:

Článek

Autobus disponuje i garáží Foto:

Autobus se proměnil v hotelový pokoj. Má záchod, sprchu, a dokonce i garáž pro auto. Podívejte se

Proč mít na dovolenou jachtu, když se můžete svézt v luxusním autobusu? V Německu vyrobili pro většinu z nás nedostupné vozidlo, které zvenku vypadá jako nenápadný...

Článek

Zvládne tam bydlet i v zimě Foto:

VIDEO: Teenager se odstěhoval do vlastního. Postavil si geniální 27 m2 velký dům na zahradě rodičů

Hodně lidí o pořizování vlastního bytu ani neuvažuje a domov si pronajímá, jenže teprve 13letý Luke Thill z Iowy na nic nečekal a na zahradě svých rodičů si vybudoval...

Článek

Student si udělal bydlení po svém Foto:

Student se chtěl vyhnout dluhům za bydlení. Postavil si geniální minidům na kolech

Rostoucí ceny bydlení nutí lidi hledat alternativy ke klasickému pronájmu nebo nákupu nemovitosti. Ve světě to mají zejména mladí lidé ještě složitější než u nás....

reklama