reklama

Pořiďte si repliku svého mazlíka!

Který je pravý?  Foto: Který je pravý? Foto: Cuddle Clones

Jeho milá tvář pak s vámi bude navždy.

Majitelé domácích zvířat své mazlíčky většinou skutečně milují. Považují je za přátele, svěřují se jim, mazlí se s nimi, rádi s nimi tráví svůj volný čas. Jenomže pořád jde o zvířata, která nikdy nežijí tak dlouho jako člověk. Každý domácí mazlíček tedy dříve či později zemře.

Ztráta zvířecího přítele skutečně bolí a není nic, co by jeho místo dokázalo zaplnit. Americká společnost Cuddle Clones se ale rozhodla, že se pokusí majitelům jejich ztrátu přece jen trošku vynahradit. Vyrábí na zakázku plyšová zvířata, která jsou téměř k nerozeznání podobná skutečným. Jistě, pořád je to jen hračka, ale jako vzpomínka na milované zvíře rozhodně poslouží lépe než fotky a videa.

Tady hlídám já! Vlastně my oba. Foto: Tady hlídám já! Vlastně my oba.Foto: Cuddle Clones

Zakladatelkou společnosti Cuddle Clones je Američanka Jennifer Grahamová. Tuto ženu z amerického státu Kentucky na nápad přivedla smrt její německé dogy Rufuse, který zemřel v roce 2009. Jennifer se nemohla se ztrátou svého mazlíčka vyrovnat, a tak si vytvořila jeho kopii. Aby se měla s čím pomazlit.

Svým výrobkem se pochlubila na sociálních sítích a pak už to šlo velmi rychle. Lidé začali šílet a každý chtěl doma mít kopii svého němého přítele. Ne jen tak obyčejnou hračku připomínající například kokršpaněla, ale konkrétního psa i s jeho jedinečnými znaky.

Grahamová si účtuje 199 dolarů za jedno zvíře. Nejsou levné. Ale obchodníci už dávno přišli na to, že majitelé jsou schopni za svá zvířata utrácet horentní sumy. A tyto napodobeniny lidem navíc zaručí, že s nimi jejich němý přítel bude navždy.

Článek

Na party pozvěte jenom slušně vychované psy, předejdete tak zbytečným šarvátkám Foto:

Milujete večírky? Uspořádejte psí mejdan

Uvažujete o tom, že pozvete přátele na zahradní party? Zapomeňte na grilování, tím už dneska nikoho neohromíte. Buďte originální, zkuste psí večírek podle našeho manuálu.

Ale cena plyšáků prý není vysoká jen tak bezdůvodně. Podle internetových stránek se společnost snaží pomáhat a přispívá na různé charitativní organizace starající se o opuštěná a týraná zvířata.

Suverénně nejvíc vedou mezi klony psi. Druhé místo obsadily kočky. Společnost Cuddle Clones je prý schopná udělat téměř jakékoliv zvíře – například prasátka, koně, myšky či králíčky.

Lucie Kořistová

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Stačil by kus masa jen tak, ale takto je to stylovější Foto:

Nepodceňujte výběr psí misky. Nechcete přece, aby kvůli ní váš pes zemřel

Psí miska je nedílnou součástí bytu. Jak ji vybrat, aby bylá krásná, ale i vhodná pro vašeho miláčka?

Článek

Je čas myslet na ochranu proti klíšťatům. S příchodem hezkého počasí začnou být vycházky do přírody nebezpečné i pro vašeho psa Foto:

Sezona klíšťat začíná. Víte, jak ochránit svého psa a kočku?

Existuje nějaký opravdu spolehlivý způsob, jak proti klíšťatům bojovat?

Článek

Za sucha pěkně voní... Foto:

Proč mokří psi tak smrdí?

Pohled na psí kožich pod mikroskopem u méně otrlých snadno vyvolá nechutenství. Odhaluje totiž exkrementy bakterií a kvasinky, které o sobě jinak vydávají svědectví až s...

reklama