reklama

Postaveno za 45 dní! Praktický a pohodlný domek k nastěhování

Zájemci o Remote House si budou moci stavbu uzpůsobit k obrazu svému Foto: Zájemci o Remote House si budou moci stavbu uzpůsobit k obrazu svémuFoto: Fernando Alda

Stačí si pořídit pozemek a do dvou měsíců můžete bydlet.

Mobilní modulární domy se těší čím dál větší oblibě nejen v zahraničí, ale také u nás. Důvody jsou pochopitelné. Oproti klasickým stavbám jsou tyto typy obydlí cenově dostupnější, vysoce variabilní a mohou být připraveny k nastěhování opravdu hodně rychle.

Jako ukázkový příklad veškerých výhod modulárních domů může posloužit prototyp z dílny chilského architekta Felipe Assadiho, který minulý rok navrhl stavbu s názvem Remote House. Jedná se o vzorek snadno přemístitelného modulárního bydlení o podlahové ploše 80 m². Skládá se ze čtyř zcela identických modulů o rozměrech 3,5 x 6 m. Domek lze vyrobit za měsíc a půl. Díky možnosti stavbu rozebrat na několik menších částí není problém ji během několika hodin přemístit na jiné místo, kde ji lze za pouhých šest hodin opět sestavit do obyvatelného stavu.

Vzhledem k orientaci pozemku, pro nějž byl prototyp určen, zvolil autor pro východní a západní stranu domu prosklené stěny Foto: Vzhledem k orientaci pozemku, pro nějž byl prototyp určen, zvolil autor pro východní a západní stranu domu prosklené stěnyFoto: Fernando Alda

Modulární uspořádání má ještě jednu nezanedbatelnou výhodu. Zájemci o Remote House si budou moci stavbu uzpůsobit k obrazu svému, co se týče uspořádání modulů, jejich účelu i materiálů, z nichž bude stavba zhotovena.

Konstrukce stavby je železná, vnější i vnitřní stěny včetně stropu a podlah domu jsou obloženy borovým dřevem Foto: Konstrukce stavby je železná, vnější i vnitřní stěny včetně stropu a podlah domu jsou obloženy borovým dřevemFoto: Fernando Alda

Prezentovaný prototyp architekti umístili do krásné chilské přírody s výhledem na Tichý oceán. Dovnitř domu se vešly tři ložnice, prostorný obývací pokoj, kuchyně, jídelna, dvě koupelny a komora. Konstrukce stavby je železná, vnější i vnitřní stěny včetně stropu a podlah domu jsou obloženy borovým dřevem. Vzhledem orientaci pozemku, pro nějž byl prototyp určen, zvolil autor pro východní a západní stranu domu prosklené stěny. Jimi do interiéru vniká nejen denní světlo, ale i krásy okolní krajiny. A každodenní požitek z východů a západů slunce nad mořem, které je možné sledovat téměř ze všech vnitřních prostor, dodává domu jedinečnost.

Klára Beščecová

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Nejprve je nutné sestoupit po 50 schodech Foto:

Bydlení na hraně: Dům chtějí zapustit do okraje skály, místo střechy bude bazén

V posledních dnech a týdnech je Řecko v médiích skloňováno především v souvislosti s hospodářskou situací. My se ale na Řecko a jeho poklady podíváme z úplně jiné perspektivy.

Článek

I z kuchyně se nabízí výhled na ranč Foto:

Prefabrikovaný dům už není sprosté slovo. I on může být krásný

V Česku to sousloví má přičiněním komunistických domků okal příchuť azbestu a evokuje představu maringotky, které se podobal. Pohled na jeden ze současných montovaných...

Článek

Na změnu stačila jediná sobota Foto:

Slyšel kluky posmívat se domu staříka. Tak zorganizoval dobrovolníky a dům opravili

Posměch dvou chlapců přiměl muže z amerického Oregonu, aby zorganizoval poněkud neobvyklou akci, při níž víc jak stovka dobrovolníků zrenovovala fasádu a verandu domu.


reklama