reklama

Povedený streetart: Francouzský umělec proměňuje nudné domy v umění

Tato malba na ostrově Reunion je nejpůsobivější za vlídného počasí Foto: Tato malba na ostrově Reunion je nejpůsobivější za vlídného počasíFoto: Arrestedmotion.com

Francouz povyšuje nudné stavby po celém světě na umělecké objekty.

Julien Malland, známý pod pseudonymem Seth GlobePainter, je z umělců, kteří působí na veřejných místech. Předmětem jeho zájmu jsou konkrétně domy. Nudná stavení po celém světě přetváří prostřednictvím svých barvitých a hravých maleb na nosiče uměleckých děl či na díla samotná.

Jeho rozměrné nástěnné malby nejčastěji zobrazují děti a překypují výraznými barevnými odstíny. Malland často spolupracuje s místními umělci, a o to rychleji vstřebává místní vlivy.

Rodilý Pařížan tvoří už od 90. let a za tu dobu už napsal také dvě knihy o svých cestách a umění ve veřejném prostoru. Druhá z nich se jmenuje „Extramuros“. Představuje jeho malby z tříleté cesty po zemích jako Indie, Čína, Mexiko, Indonésie nebo Vietnam.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Místo světříků pro vnoučata oblékla Grace Brett sloupy před kavárnou Foto:

Háčkující partyzánka: 104letá babička oblékla své město do háčkovaného kabátku

Yarn bombing neboli česky pletený street art je forma pouličního umění.

Článek

Hundertwasserův dům v dolním Rakousku najdete 3 km od obce Roiten v údolí Kamptal nazvaném podle řeky Kamp  Foto:

Hundertwasser dokázal proměnit i roubenku v pestrý klenot

"Musíme zastavit stěhování lidí do slepičáren a králíkáren,“ bylo jedním z hesel rakouského malíře a architekta Friedensreicha Hundertwassera.

reklama