reklama

Pražský byt vyhořel. A jako Fénix povstal z popela

Tento kus nábytku slouží nejen k ukládání čtiva, ale také jako rodinná nástěnka  Foto: Tento kus nábytku slouží nejen k ukládání čtiva, ale také jako rodinná nástěnka Foto: Boys Play Nice

Říká se, že všechno zlé je pro něco dobré.

A tak i požár bytu může být dobrým důvodem pro jeho zásadní rekonstrukci. Z popela původní dělené a neprosvětlené dispozice povstal jako Fénix nový půdorys.

Pražský byt sice vyhořel, ale tvůrčí mysl díky tomu získala zajímavou příležitost. Nové uspořádání zrekonstruovaného bytu zohledňuje potřeby pětičlenné umělecké rodiny a jeho provedení potěší estetickými kvalitami.

...kontrastuje s moderními minimalistickými kusy Foto: ...kontrastuje s moderními minimalistickými kusyFoto: Boys Play Nice

Díky rozmístění světlíků ve stěnách může denní světlo proniknout do všech místností bytu. Hala má dostatek úložných prostor a propojuje obytné prostory se vstupem a zázemím bytu. Hlavním těžištěm bytu je jídelna s kuchyní, kde se u velkého stolu setkává rodina s prarodiči, kamarády i kolegy

Ojedinělé ale decentní obklady Foto:

Jídelnu propojuje s obývacím pokojem čtyřboká knihovna s čtenářským koutkem. Tento kus nábytku slouží nejen k ukládání čtiva, ale také jako rodinná nástěnka či výstavní prostor pro suvenýry. Obývací pokoj s pracovním stolem odděluje ložnici rodičů od pokojů pro dvě mladší děti. Třetí, nejstarší potomek má k dispozici svou osobní trucovnu.

 Snahou architektů z českého studia DDAANN bylo v omezené dispozici vytvořit velkorysé společné prostory, ale také dostatek soukromí pro všechny obyvatele tohoto bytu.

„Jedním z kolaudačních darů byl hasicí přístroj a my pevně doufáme, že nenastane důvod ho použít,“ dodávají autoři s úsměvem.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Celou kuchyňskou linku vyrobila truhlářská dílna Dyzyk dle autorského návrhu architektky Foto:

Mladý pár si v Praze na Vinohradech zařídil byt inspirovaný Londýnem

Sprcha za drátosklem a nad umyvadlem police ze staré fošny?

Článek

Trojice křídel půdorysně tvoří písmeno „U“, čímž své obyvatele dokonale chrání před zraky cizích lidí Foto:

Olomoucký dům ozvláštnila kukátka v betonu

Jednoduchý rodinný dům brněnských architektů překvapuje nápaditými detaily.

Článek

Ze zařízené terasy se nabízí pohled na Temži...  Foto:

Hovadství přepychu aneb Londýnský mezonet za tři čtvrtě miliardy

Dvoupodlažní byt o ploše 650 m² s rozlehlou terasou v jedné ze dvou šestistěnných věží na břehu Temže stojí v přepočtu 760 milionů korun.

reklama