reklama

Před a po: Srovnejte si proměnu bytečku v Říčanech

Bylo potřeba vybudovat domov na ploše menší než 20 m² Foto: Bylo potřeba vybudovat domov na ploše menší než 20 m²Foto: FTV Prima

V Říčanech jsme kompletně předělávali malou garsonku. Jak se proměna v pořadu Jak se staví sen podařila?

Srovnávat byt v Říčanech před a po přestavbě v podstatě nemá smysl. Jak porovnávat vybydlený byt s moderně řešeným bytem po celkové rekonstrukci? Původně zde bylo původní umakartové jádro, umyvadlo nad vanou, která protékala. Kuchyňská linka budiž, ta ušla, ale lednice nefungovala a stála bokem a využívala se jako úložná skříňka. Paní Alena měla tak málo peněz, že psi měli místo misek staré kastroly a ona oblečení v pytlích na zemi. A najednou zde vznikl funkční byt.

To je nesrovnatelné, proto se pojďme spíš zaměřit na to, co designéři Kamila a František vybudovali. Samozřejmě v prvé řadě šlo pryč staré umakartové jádro, které už svůj účel splnilo a tak jsme ho s klidem mohli poslat na smetiště dějin.

Podívejte se, jak to v domě vypadalo PŘED proměnou:

Garsonka je to enormě malá, má necelých 20 m² a tak se hrálo o každý centimetr, ba i milimetr. Skvělé proto bylo, že se František hodně věnuje rekonstrukcím koupelen, protože tady se právě s koupelnou dalo hodně pohrát tak, aby vznikla i na malém prostoru malá, praktická a útulná koupelna. Ta díky skříňce za zrcadlem a skříňce pod umyvadlem nabízí dostatek úložných prostor.

Vše o pořadu najdete na stránce Jak se staví sen.

Sprhový kout je luxusně veliký, nahradil původní vanu, díky tomu může mít Alena normální umyvadlo. Skříňka pod ním je provedena ve dřevu, které paní Alena nesnáší. František se ale rozhodl, že jí ukáže, že když se se dřevem citlivě pracuje, je to krásný materiál. Něco jiného samozřejmě je, když Alena žila v domě, kde vše bylo obložené palubkami, dokonce i koupelna.

V předsíni našla místo pračka i sušička, velké zrcadlo, je otázka, zda se sem ale Aleně vejde všechno oblečení. Nicméně když jsme ji po měsíci navštívili, řekla, nám, že má víc úložného místa než potřebuje.

Pojďme do obytné části. Kuchyňská linka je na původním místě, jen z ní zmizela pračka, naopak lednička se vešla do kuchyňské sestavy. Vařič má jen dvě plotýnky, to ale Aleně, která nerada a tedy jen občas vaří, plně stačí.

PO proměně:

Stolek na jídlo je miniaturní a sklápěcí, patří k němu jedno křesílko. Aby pokoj působil vzdušně, není zde velká obýváková stěna, ale úložné prostory jsou nad sedačkou a další police je nad dveřmi, kde opticky nepřekáží. Sedačka je samozřejmě rozkládácí a slouží k trvalému spaní.

Anketa

Jak se vám líbí proměna garsonky v Říčanech?

Zajímavě je řešený strop, kde k překrytí spár mezi panely designéři použili napínané plátno. Druhým zajímavým prvkem je obklad za kuchyňskou linkou, kolem televize a na podlaze v koupelně. Jedná se o kamenný koberec Piedra. Podlaha je volená s ohledem na to, že Alena má dva psy.

Inspirovali jsme vás? Spočítejte si, kolik by vás stála rekonstrukce?

Vše o pořadu najdete na stránce Jak se staví sen.

Pořad můžete sledovat vždy v sobotu v 17.35 na Primě. Po odvysílání ho najdete na Prima Play.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Pejsci jsou v bytě maximálně spokojení Foto:

Jak to vypadá měsíc po rekonstrukci v Říčanech? Jak se udržuje podlaha z kamínků?

Paní Alena byla z proměny, kterou jí přinesl pořad Jak se staví sen, nadšená. Jak vidí proměnu po měsíci?

Článek

Kamila Douděrová se svým kolegou Františkem Kobližkou Foto:

Jak vidí proměnu v Říčanech designéři Kamila a František?

Garsonku v Říčanech paní Aleně přestavovali Kamila s Františkem.

Článek

Celkový pohled do koupelny, vana ustoupila sprchovému koutu, ten si Alena přála Foto:

Kolik stála proměna bytu Aleny? Plus použité materiály

Přinášíme přehled použitých materiálů a výrobků.

Článek

František Kobližka se svou kolegyní Kamilou Douděrovou Foto:

Ze zákulisí Snu: Tohle jsme do vysílání prostě dát nemohli

Ne všechno se samozřejmě vešlo do televize, podívejte se na záběry, které jsme nevysílali.

Článek

Alena se svou rodinou Foto:

Alena z Říčan – odvážná žena, které předěláváme domov

Alena sebrala odvahu a po dvaceti letech manželství se rozvedla. Předělala si život, ale na předělání bydlení už nemá prostředky.

 

reklama