reklama

Před a po: Srovnejte si proměnu panelákové bytu v Kobylisích (včetně dispozičního plánu)

Po proměně je byt mnohem světlejší Foto: Po proměně je byt mnohem světlejšíFoto: FTV Prima

Při této proměně jsme předělávali panelákový byt 3+1 pro babičku Marcelu a její vnučku Anetu v Praze-Kobylisích. Neměnili jsme dispozici bytu, o to víc se designéři rozmáchli v rozsahu proměny.

Panelákové 3+1 je útulné, ale přece jenom by potřebovalo přenést do 21. století. Jenže na renovaci jeho obyvatelky babička Marcela a její vnučka Aneta nemají finance. Byt tak je zařízený 40 let starým nábytkem vyjma Anetčina dětského pokojíčku. Jenže Anetka vyrostla z dětských střevíčků, a i tak její pokoj by potřeboval dospělejší modernější vzhled.

Toho se dočkal díky proměně v pořadu Jak se staví sen. Designéři Kamila Douděrová a František Kobližka předělali skoro celý byt. Vynechali jen koupelnu, kterou si musela Marcela už předělat sama kvůli havárii vody, a potom obývací pokoj, který je připomínkou šťastného života se zesnulým manželem. V této proměně se tak předělala kuchyně, chodba a dva pokoje.

Podívejte se na to, jak designéři vymysleli zařízení bytu:

Takto byt vypadal před proměnou:

Půdorys Kobylisy Foto:

Takto byt navrhli designéři:

Půdorys Kobylisy 1 Foto:

Proměna to byla z gruntu a od podlahy – do kuchyně a do předsíně přišla podlaha z kamínků – mramorový koberec, pokojíčky pak zútulnil celoplošný koberec. Největším soustem byly vrstvy tapet na stěnách, které nahradila nová výmalba v kombinaci s moderními tapetami v oblíbené Marcelině zelené barvě. Místo záclon se o soukromí starají moderní japonské stěny.

Podívejte se, jak byt vypadal před proměnou:

Proměna se tedy týká především stylu. Dispozičně designéři prohodili jen pokoj babičky a Anetky. Dále pak nově a praktičtěji vymysleli uspořádání kuchyně. Takto byt vypadá po proměně:

Vše o pořadu najdete na stránce Jak se staví sen. Baví vás bydlení? Podívejte se na web Prima LIVING.

Po odvysílání pořad najdete na Prima PLAY.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Taktéž důležitou roli hrají vtipné designové lampy Foto:

Kolik stála proměna bytu v Kobylisích? Plus použité materiály

Přinášíme přehled použitých materiálů a výrobků.

Článek

Aneta miluje baseball Foto:

Jak se staví sen vybuduje moderní domov pro babičku s vnučkou, na kterou se vykašlala vlastní máma

Babička Marcela a dvanáctiletá vnučka Aneta bydlí samy v pražském paneláku. Ten potřebuje rekonstrukci jako sůl, ale na tu holky nemají peníze. Jak se staví sen jim proto...

reklama