reklama

Před a po v pražském paneláku: Místo staré rozkládací sedačky chytře řešené oddělené spaní

Před a po na jednom pražském sídlišti Foto: Před a po na jednom pražském sídlištiFoto: FTV Prima

Tentokrát jsme plnili sen Katce a jejím blízkým z jednoho pražského sídliště. Designéři měli za úkol v rekordním čase do jedné místnosti dostat kuchyň, obývák, ložnici a pracovnu. A přitom ještě řešili problémy se sousedy.

Pořad Jak se staví sen nás tentokrát zavedl ke Katce a Tomášovi. Pokoj v bytě obětovali dětem a jim samotným zbyl jen obývák s kuchyňským a jídelním koutem, psacím stolem a rozkládacím gaučem. Přihlášku do pořadu podal Tomáš, který chtěl potěšit partnerku Katku něčím, co by sami zvládali velice těžko – moderně zařízenou kuchyní s myčkou a spaním v soukromí bez věčného rozkládání a skládání gauče. Zdánlivě nesplnitelným požadavkem bylo, aby místnost i po proměně plnila všechny svoje původní funkce. Navíc by bylo fajn, kdyby se proměna odehrála v moderním stylu.

Designéři Marek Povolný a Andrea Hylmarová tedy stáli před úkolem do jedné místnosti umístit kuchyni, jídelní stůl, pracovní kout, oddělené spaní a ještě aby stále prostor splňoval úlohu obývacího pokoje. Tentokrát tudíž nešlo o okamžité vnuknutí, jak bude nové uspořádání vypadat. Nová dispozice se musela trochu „vysedět“. Původní prostor měl klasické neřesti paneláků, ale zásadním problémem bylo umístit mnoho funkcí na nevelký prostor jednoho pokoje. Navíc jako obvykle v nezvykle krátkém čase a s nervózními sousedy za zády.

Podívejte se na to, jak designéři vymysleli zařízení místnosti. Takto to u Katky a Tomáše vypadalo před proměnou:

půdorys před Foto: Foto: FTV Prima

A toto řešení navrhli designéři:

půdorys po Foto: Foto: FTV Prima

Proměna to byla se vším všudy a začala samozřejmě od podlahy, tentokrát od světle šedého marmolea. Starou kuchyňskou linku nahradila nová, dlouhá podél celé stěny, zakončená pracovním koutem. Kuchyňská část je oddělena od obývací novým jídelním stolem a originálně řešenou knihovnou. Rodina se bude scházet na nové sedačce a Katka s Tomášem snad najdou vysněné soukromí v odděleném spacím koutu. Designéři volili všude světlé tómy, aby prostor působil co největším dojmem – bílá se objevuje na stěnách, v kuchyni i na truhlářských konstrukcích v kombinaci s březovou překližkou.

Podívejte se, jak pokoj vypadal před proměnou:

Designéři do místnosti vnesli jednoznačně současný, moderní styl. Odpovídá to i přání majitelů, kteří chtěli bydlet v novém, soudobém interiéru. Takto vypadá místnost po proměně:

Vše o pořadu najdete na stránce Jak se staví sen. Baví vás bydlení? Podívejte se na web Prima LIVING.

Po odvysílání pořad najdete na Prima PLAY.

(jab)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

I když sedíte v obýváku, máte stále vizuální kontakt skrz knihovnu s osobou připravující jídlo v kuchyni a obráceně Foto:

Jak se staví sen v paneláku aneb Co s místností, která slouží jako kuchyň, obývák, ložnice i pracovna?

Katka žije se svým partnerem a dětmi v panelákovém bytě. Obytná kuchyň už má nejlepší léta za sebou, navíc gauč, který tu je, slouží ke spaní. Vypadá to na pořádně tvrdý...

Článek

Tohle bude království pro teenagerku. Tento prostor designérky vykouzlily pro Zdenčinu dceru Foto:

Jak se staví sen: Zdeňka, se kterou se život nemazlí, touží po lepším bydlení pro dceru

Zdeňka se po rozvodu musela přestěhovat do prázdného bytu v Otvovicích. Zdědila ho po otci a je zařízený z toho, co dali sousedé. Její dceři se ale v poslední době do...

Článek

Kuchyň je zařízena bez horních skříněk. Ale Zdeňka v ní najde vše potřebné Foto:

Kolik stálo vybudování nového domova pro Zdeňku a její dceru v Otvovicích?

Přinášíme přehled použitých materiálů a výrobků.

reklama